LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Články

Fenomén v kostce: Jak LEGO Star Wars dobyly svět a nastartovaly mánii

LEGO hry jsou s námi už patnáct let. V roce 2005 vyšel první díl Lego Star Wars a spojení slavné licence s dánskou stavebnicí vytvořilo nový videoherní fenomén. Od té doby už vyšly LEGO her od studia Traveller‘s Tales dvě desítky a letos nás čeká ambiciózní The Skywalker Saga, která přinese závěr nové Disneyho trilogie a zároveň komplexní remake původních dvou her. Čím ale Darth Maul z kostiček uchvátil svět a proč jsou tyto videohry tak oblíbené?

PS Plus otevírá 2020 s kozou a Uncharted, Games with Gold plížením a Batmanem

Máme tu nový rok, staré pořádky ale zůstávají a ani v lednu nemůžeme vynechat obligátní hry zdarma z konzolových předplatných. Zatímco na PlayStation 4 vás Sony tento měsíc obdaruje trilogií se sympatickým dobrodruhem Nathanem Drakem v hlavní roli a jedním netradičním, leč vcelku provařeným simulátorem. Microsoft pro předplatitele na Xboxu One a PC přichystal trochu od Batmana, od stealthu, bojovky, a dokonce i nějaké to Lego a Hvězdné války.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Propadli jste kouzlu hry LEGO Star Wars? Pokud ano, jistě se už nemůžete dočkat jejího pokračování, které právě vzniká v dílnách studia Trevellers Tales pod dohledem společnosti LucasArts.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Když probíhal vývoj hry LEGO Star Wars, leckomu to možná přišlo jako dost divná kombinace (Hvězdné války a stavebnice LEGO), která nakonec zaujme snad jen pár dětí předškolního věku.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
24. září 2006
Recenze