Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Články

Valve nabízí balíček všech svých her za desetinu ceny

Gordon Freeman proskočí portálem, rozstřílí tři nacisty, položí bombu na A a začne urychleně zdrhat před zombíky. Tak by mohl vypadat potenciální trailer na Valve Complete Pack – nálož v podstatě všech her od Gabena a spol., kterou momentálně seženete na Steamu za několik málo drobných v devadesátiprocentní slevě.

Valve po dvanácti letech opouští scenárista a propagátor VR Chet Faliszek

Poslední z velké scenáristické trojky Wolpaw – Laidlaw – Faliszek opustil Valve. Chet Faliszek oznámil, že po dvanácti letech odchází z této firmy. Jako důvod odchodu uvedl, že nejde o nic dramatického, prostě chce po tolika letech změnit prostředí. „Vydal jsem pár skvělých her, nějaký ten úžasný hardware a chtěl jsem prostě změnu.“

Valve zavřelo svoje studio v San Francisku a možná mění směr

Byl to teprve prosinec loňského roku, kdy Valve sídlící ve Washingtonu koupilo maličké studio ze San Francisca. Trochu překvapivý tah, ze kterého mohly vzejít mobilní hry či klasické indie hry. Tedy něco, co Valve nijak přímo nedělá a doposud se zaměřovala pouze na velké hry. Spolupráce mezi maličkým studiem Star Filled Studios a Valve ale vydržela jen osm měsíců. Teď obě strany potvrdily, že se rozchází a společně už žádné projekty dělat nebudou.

Valve kůtik: Left 4 Dead 2 pro Linux a hráčské mapy pro Counter-Strike

Jestli mě paměť nešálí, tak je to vůbec poprvé, co Valve vzali fanouškovské mapy a udělali z nich speciální map pack do Counter-Strike. Už v minulosti samozřejmě mapy přibývaly, ale tentokrát do nového Counter-Strike: Global Offensive přibude sedm nejoblíbenějších fanouškovských map ve speciálním balíčku. Nově budou dostupné na oficiálních dedikovaných serverech, kde je budete moct hrát vedle map tradičních. K fanouškovským mapám se dostanete skrze akci Operation Payback, která nemá takový název jen proto, že by to někomu z Valve znělo cool.

Vraťte se do školy s novou kampaní pro Left 4 Dead 2

Back to School není experimentální adventura o zhrzeném sentimentu pracující třídy, která každé ráno při vstávání do háku sní o tom, jak by ráda zpět do školních škamen. Back to School je název zbrusu nové kampaně pro Left 4 Dead 2, kterou tvůrci po třech letech nedávno dokončili a vydali, aby se fanoušci L4D2 měli během stále delších podzimních večerů čím bavit.

Brali byste Left 4 Dead 2 DLC podle filmu Cabin in the Woods?

Pokud jste viděli vynikající teenage vyvražďovačku Cabin in the Woods, museli jste si všimnout několika aluzí na hry, které tvůrci do filmu narvali. Možná jste nad tím jen ztratili letmý úsměv a sami pro sebe si pomysleli „tady má asi někdo rád hry“. Ono to však bylo trošku jinak. Jak upozorňuje Kotaku, režisér filmu Drew Goddard prozradil během chatu na Redditu, že filmová produkce měla naplánovanou spolupráci s Valve, v jejímž rámci by vzniklo DLC pro Left 4 Dead 2 s tematikou Cabin in the Woods.

Bleskovky

  • 28. 12. 2017 - Ve věku 89 let zemřel Jim French - dabér Billa z Left 4 Dead a Grigoriho z Half-Life 2.

  • 30. 3. 2016 - Další zpětně kompatibilní Xbox One hrou je Left 4 Dead 2.

  • 27. 1. 2016 - Neoficiálně: Jednou z dalších zpětně kompatibilních her pro Xbox One bude Left 4 Dead 2.

Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
28. května 2010
Recenze