King's Quest – Chapter I: A Knight to Remember

King's Quest – Chapter I: A Knight to Remember

Články

Prosincová nabídka bezplatných konzolových her: King's Quest, Van Helsing, Flashpoint, Thief...

Sony i Microsoft v uplynulých dnech vytáhly své poslední bezplatné trumfy pro letošní rok. Řeč je o zdarma dostupných hrách v rámci placených služeb PlayStation Plus a Xbox Live Gold. Na obou stranách jsou k nalezení hry různých žánrů a to pro všechny podporované platformy. A jakkoliv Sony vybrala zajímavé kousky, Microsoft má tentokrát možná o něco navrch.

Vychází první epizoda nového King's Quest, podívejte se jak vypadá

Po dlouhém čekání a ne zas tak dlouhém vývoji se legendární adventura konečně vrátila. Nový King's Quest totiž dnes vychází na PC, Xbox One a X360 a zítra by se měla hra objevit na PlayStation 4 a PlayStation 3. Pořídit si ji můžete pouze skrze digitální distribuci a jak si možná pamatujete z předchozích zpráv, jde o epizodickou hru. Epizod bude pět a momentálně je k dispozici A Knight to Remember, která celý nový příběh startuje.

První kapitolu nového King's Questu vydají džentlmeni na konci července

Přestože adventury patří v našich končinách k zavedeným žánrům, kterému hráči věnovali pozornost i v době, kdy se o něm psalo, že je globálně dočista kaput, nemám pocit, že by zdejší publikum nějak zvlášť adorovalo King's Quest sérii od Sierry. Ale jako naivní videoherní sluníčkář věřím, že se situace změní s vydáním King’s Quest: The Complete Collection od šikovných indošů ze studia The Odd Gentlemen, protože po setkání s nimi (a s hrou) během GDC mám od novodobého King's Questu jen ta nejvyšší očekávání. Sepsal jsem o tom nemoderně dlouhý článek bez dvojsmyslů a memů, kdybyste měli zájem, ale teď vám chci sdělit něco jiného. První z pěti kapitol nové KQ hry s podtitulem A Knight to Remember totiž vyjde 28. července pro PC a PlayStation konzole a jen o den později pro Xbox konzole.

Osudy svých hrdinů mapuje King's Quest i po hudební stránce

Série hezkých videoblogů o novém King's Questu nám v posledních týdnech přibližovala postupně jednu důležitou součást hry za druhou. Všechno hezké ale jednou skončí a tak tu tentokrát máme poslední videoblog, který se věnuje hudební stránce hry. Skladatelem nového King's Questu je David Stanton - ten na skladbách ke hře pracuje už přes rok a tak se můžete do kratičké ukázky zaposlouchat už teď.

Nový King's Quest se chlubí krásnou, ručně kreslenou grafikou

O návratu King's Questu víme už od srpna loňského roku a vývojáři nám v sérii videoblogů představili už ledasco. Teď se ale zaměřili na ten herní aspekt, který bude nejvíce na očích a který všechny zaujme na první pohled - ručně kreslenou grafiku. Veškerá grafika nového King's Questu totiž vzniká nejprve na papíře. Ten si posléze projde skenováním a dodatečnou úpravou, která ze skenu udělá použitelný herní předmět.

Postavám v King's Questu vdechne život hlas Christophera Lloyda a Zeldy Williams

Tvůrci ze studia The Odd Gentlemen nabízí druhé video ze zákulisí vývoje adventury King's Quest (první sledujte zde), které se věnuje dabingu hry a tvorbě pohádkové atmosféry skrze hlasy jednotlivých postav. Mezi oslovené dabéry patří například Christopher Lloyd, Wallace Shawn, Josh Keaton, Maggie Elizabeth Jones a nakonec i Zelda Williams, dcera loni zesnulého herce Robina Williamse.

Bleskovky

  • 23. 5. 2016 - King's Quest - Chapter 1: A Knight to Remember je nyní na Steamu, PS4, Xbox One, PS3 i X360 zdarma ke stažení.

  • 26. 11. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 1. prosince zdarma hry Gauntlet: Slayer Edition (PS4), King’s Quest – Chapter 1: A Knight to Remember (PS4), Far Cry 3 Blood Dragon (PS3), SSX (PS3), Rocketbirds Hardboilded (PSV), Freedom Wars (PSV).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
17. srpna 2015
Recenze