Katamari Damacy

Katamari Damacy

Články

Retro GamesPlay – hrajeme si s kuličkou v Katamari Damacy

Máme Velký pátek, a co by ho mohlo symbolizovat víc, než velká koule! Král kosmu totiž v Katamari Damacy omylem zničil Měsíc i hvězdy a vy je musíte nahradit uměle vytvořenými kuličkami všeho možného, aby noční obloha nebyla smutně prázdná. Ulítlá logická hříčka pochází z Japonska a postupně se dočkala osmi pokračování, což jejímu prvnímu dílu vysloužilo místo v našem Retro GamesPlayi.

Seznamte se se zákulisím vývoje Metal Gear Solid, Baldur’s Gate II a World of Warcraft

V redakci jsme si velmi oblíbili knihu Blood, Sweat, and Pixels od Jasona Schreiera z Kotaku. Odkrývá totiž roušku tajemství, která zahaluje vývoj úspěšných her, rozšiřuje čtenářovo povědomí o náročném procesu a vysvětluje, proč se v našich oblíbených hrách vyskytují některé věci, které nám vadí. Podobných knih je samozřejmě víc a nejnovější Humble Bundle jich nabízí dvě desítky.

Hry v muzeích. Je to umění nebo ne?

Co je umění? Kdo a na základě čeho o tom rozhoduje? To jsou věčné otázky, vyvolávající množství diskuzí, vzájemných shod i rozporů, které nepanují jen v běžné společnosti, ale i v odborné vědě. V ní se touto problematikou zabývá estetika, přinášející několik možných řešení. Ani jedno však zatím nenabídlo jednoznačnou odpověď. Muzea a galerie, v nichž by člověka napadlo hledat umění na první místě, dost často fungují na základě vlastních pravidel, infrastruktury a intuice, která se moc neohlíží na odbornou teorii. Nebude tedy zas tak velkým překvapením, že stejně jako se kdysi váhalo nad tím, jestli může být modernistická malba, fotografie, film či komiks uměním, visí v poslední dobou podobný otazník i nad hrami.

GDS 2013: František Fuka - Nezávislí vývojáři, naděje lidstva

Na GDS 2013 byla přednáška Františka Fuky označena jako "keynote" a zahájila celý program. My vám ji přinášíme přesně v opačném gardu - jako poslední třešničku na dortu. Faktem je, že povídání s názvem "Nezávislí vývojáři, naděje lidstva" je svým tématem přístupné opravdu komukoliv. Nejde o odbornou přednášku, ale spíše o zamyšlení nad tím, jaké hry Františka v posledních letech zaujaly a proč.

Originální Katamari Damacy 2

První díl téhle zábavné hříčky pro konzoli PS2 sklidil vlnu nadšených ohlasů, počítaje v to i řadu prestižních ocenění stran originality (resp.

Bleskovky

  • 12. 9. 2018 - Bandai Namco si zaregistrovalo dvě ochranné známky pro sérii Katamari Damacy.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
23. května 2005
Recenze