Jagged Alliance 2

Jagged Alliance 2

Články

Naše nejoblíbenější herní dema

Ukázky, co jsme zkoušeli pořád dokola

Deskovka Jagged Alliance: Legenda se vrací v plné, stolní síle

Videoherní série Jagged Alliance je dneska kultovkou. Bohužel takovou, která se už mockrát pokusila o znovuzrození, což se jí ale od druhého dílu nedaří. Naposledy to zkusila koncem loňského roku s Rage!, ale na ni je škoda plýtvat slovy. Zato její stolní adaptace je na tom mnohem líp.

Za cenu dvou obědů pořídíte bundle s Kingdom Come, Deus Ex, Halcyon 6 a KOTOR

Ne, neotvírejte hned Humble Bundle, protože tam byste takovou nabídku nenašli. Ta nabídka měsíčního předplatného, se kterou jste se dostali ke Kingdom Come: Deliverance za 280 korun, už je dávno fuč. Ale objevila se nová možnost v jiném bundlu. Sice zaplatíte o celých 85 korun víc, ale zase k českému RPG dostanete dalších devět her.

Legendární Jagged Alliance se vrací v podobě stolní hry na Kickstarteru

Dlouhých 23 let uběhlo od vydání prvního dílu taktické strategie Jagged Alliance. Za tu dobu se série rozrostla o několik dílů, datadisků a předělávek, ale v srdcích hráčů jsou navždy vryté první dva díly. A právě na nich staví deskovková adaptace Jagged Alliance: The Board Game, která právě spustila kampaň na Kickstarteru.

Retro GamesPlay: hrajeme nelineární tahovku Jagged Alliance 2

Volnost pohybu i rozhodování, nelinearita, charismatické postavy a obrovský smysl pro detail ve všech ohledech – obvykle podobnou charakteristiku používáme ve spojení s hrami jako Grand Theft Auto, ale právě tkví unikátnost Jagged Alliance 2. Všechny výše uvedené vlastnosti má, přestože jde o tahovou strategii, navíc pořádně náročnou a za ta léta nepřekonanou. Nevěříte? Fajn, fajn, však uvěříte, když si hru s námi zahrajete v dalším retro gamesplay.

Získejte zdarma staré Jagged Alliance hry za podporu té nové

Pokud jste si nějakou podivnou náhodou ještě nestihli na Steamu nebo na GoG.com pořídit digitální verze klasických Jagged Alliance titulů, nabízí se vám ta možnost ve spojitosti s Kickstarter kampaní na Jagged Alliance: Flashback. Tvůrci ze studia Full Control za týden průběhu kampaně vybrali necelou jednu třetinu cílové částky. Aby své šance na úspěch podpořili, nabízí vám za příspěvek v minimální výši 5 dolarů a víc možnost získat Jagged Alliance kolekci zdarma díky spolupráci s Humble Bundle.