Homeworld: Cataclysm

Homeworld: Cataclysm

Články

Datadisk Cataclysm k prvnímu dílu Homeworld se vrací pod názvem Emergence

Série Homeworld se loni po dlouhých 13 letech rozrostla o v pořadí již třetí plnohodnotný díl. Ale těm opravdu zarytým fanouškům možná chybí Homeworld: Cataclysm, samostatně hratelný datadisk k vůbec prvnímu dílu Homeworld. Ti si ovšem mohou oddechnout, protože bitva obrovských rozměrů mezi Kiit Somtaaw a novou hrozbou The Beast může opět začít ve staré hře s novým názvem Homeworld: Emergence.

Nový díl pořadu Games TV rekapituluje sérii Homeworld a zkouší za vás Deserts of Kharak

Vydání strategie Homeworld: Deserts of Kharak posloužilo jako inspirace k ohlédnutí za předchozími díly kultovní série. V novém díle Games TV se ale navíc dozvíte, jak vlastně napjatě očekávaný pouštní prequel dopadl.

GamesPlay: hrajeme oprášenou strategickou legendu Homeworld Remastered

Pátky patří v našem programu obvykle retro gamesplayům, a přestože titulek hovoří jinak, ani následující vysílání nebude výjimkou. Naopak půjde o ekvivalent "kindrvajíčka", protože dostanete dvě věci v jedné. Během tradiční hodinky si s vámi a pro vás zahrajeme jednak původní verze kultovních sci-fi strategií Homeworld a Homeworld 2, ale i graficky omlazené verze obou her, které nedávno vyšly v rámci remasterované kolekce. Kdo Homeworld zná a má rád, může si díky záběrů připomenout skvělé zážitky z minulosti. Koho naopak původní hry minuly, může díky gamesplayi zjistit, co na Homeworldu všichni mají, a proč sérii tak uctívají.

Homeworldy se vrací v remasterované edici i se sběratelkou

O chystaném znovuvydání naleštěných Homeworldů se šuškalo už od převzetí značky Gearboxem, oficiálně to bylo potvrzeno loni v létě. Nyní však po dotazovací akci představil Gearbox skoro-definitivní vzhled balíčku. Obsahuje graficky vylepšené verze obou her, puristé se však nemusejí obávat přepisování historie.

Fanoušci se skládají na návrat Homeworldu

V nedávné aukci THQ si Relic Entertainment koupila Sega, ale o Homeworldu zatím nepadlo ani slovo. Respektive Sega Homeworld nezískala a ten bude, společně s dalšími značkami, předmětem další aukce. Přesný termín jejího konání zatím není znám, stejně tak zájemci o Homeworld ze strany velkých studií. Minimálně jedno maličké studio si ale na kultovní klasiku dělá zálusk. Vývojářské studio teamPixel, kde je to prý samý fanoušek Homeworldu, by chtěli tuto známou značku získat a oživit. Na to ale potřebují peníze a proto se obrátili na nás, hráče a pamětníky.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
15. září 2000
Recenze