Fanoušci se skládají na návrat Homeworldu
zdroj: tisková zpráva

Fanoušci se skládají na návrat Homeworldu

25. 1. 2013 11:55 | Téma | autor: Adam Homola |

V nedávné aukci THQ si Relic Entertainment koupila Sega, ale o Homeworldu zatím nepadlo ani slovo. Respektive Sega Homeworld nezískala a ten bude, společně s dalšími značkami, předmětem další aukce. Přesný termín jejího konání zatím není znám, stejně tak zájemci o Homeworld ze strany velkých studií. Minimálně jedno maličké studio si ale na kultovní klasiku dělá zálusk. Vývojářské studio teamPixel, kde je to prý samý fanoušek Homeworldu, by chtěli tuto známou značku získat a oživit. Na to ale potřebují peníze a proto se obrátili na nás, hráče a pamětníky.

teamPixel svou kampaň neudělali na Kickstarteru, ale na jeho obdobě Indiegogo. Jejich cílem je vybrat minimálně 50 tisíc dolarů a na to mají ještě necelé dva týdny. Pokud by se jim to podařilo, a pokud by aukci o značku vyhráli, mohli bychom se těšit na vydáním Homeworldu na Steamu a GOG zcela zdarma, dále na porty, remaky a tou nejvyšší metou je samozřejmě Homeworld 3. teamPixel mají už prototyp Homeworld Touch, což je verze hry pro dotyková zařízení, která prý funguje překvapivě dobře.

Kdyby se jim náhodou padesát či více tisíc dolarů vybrat nepodařilo, nebo by aukci nevyhráli, chtěli by prý s výhercem aukce vyjednávat. Tudíž ani při neúspěchu kampaně není vše ztraceno a mohlo by teoreticky dojít k nějaké dohodě mezi teamPixel a budoucím držitelem značky. Otázkou je, kdo jiný by mohl mít v aukci zrovna o Homeworld zájem a kolik by byl ochotný nabídnout. Homeworld je už poměrně dlouho v kómatu a mezi tradičními vydavateli vesmírné strategie zrovna nefrčí.

Padesát tisíc dolarů ještě ale neznamená úplnou výhru. Sice se tím splní cíl kampaně, ale jak tvůrci sami píší na Indiegogo, je to jen naprosto nezbytné minimum. Pokud by se jim podařilo vybrat 100 tisíc dolarů, vydali by všechny bývalé Homeworldy na Steamu a GOGu zdarma pro všechny, nejen pro backery. Kdyby vybrali 250 tisíc dolarů, vydali by Homeworld Touch na App Store a Google Play na první měsíc zdarma. Přispěvovatelé by obdrželi email, aby jim akce neutekla.

Půl milionová meta by znamenala port Homeworld: Cataclysm a Homeworld 2 na dotyková zařízení. Posledním cílem kampaně je 750 tisíc dolarů a znamená to jediné - Homeworld 3. Těžko si ale představit, že by se teamPixel podařilo vybrat nějakou větší sumu a snad i o těch 50 tisících by se dalo pochybovat. Zatím mají nasbíráno 5 tisíc dolarů a zbývá jim do konce 13 dnů. Tak držíme palce...

Nejnovější články