Hearthstone: The Grand Tournament

Hearthstone: The Grand Tournament

Články

Fight Club #295 HD: Hráč z laboratoře

Po přestávce kvůli státnímu svátku v minulém týdnu a speciálním podcastu během festivalu Gamer Pie (záznam připravujeme) je redakce Games.cz zpět s klasickým podcastem Fight Club s pořadovým číslem 295. A také s hostem v podobě Ondřeje Hrabce – vědcem, který se na Pedagogické fakultě UK zabývá motivací hráčů, optimálním prožitkem při hraní nebo herním stylem u (polo)profesionálních hráčů. Právě těmito tématy se tedy Fight Club #295 zabýval především. Pavel, Aleš a Vašek ale rozebrali ještě několik dalších námětů.

Activision: Black Ops II hraje 12 milionů hráčů a Hearthstone roste meziročně o 77 %

Activisionu se nepřekvapivě daří. Firma zveřejnila své finanční výsledky za třetí kvartál letošního roku a jsou ještě lepší, než se čekalo. Vedle peněz se zvyšovalo i zapojení hráčů a zisky z digitální distribuce. Nudná čísla ale stranou - finanční zpráva odhalila několik velice zajímavých faktů o hrách ze stáje Activision Blizzard, od pořád extrémně dobře hraného Call of Duty, přes neméně úspěšnou Destiny, až po neustále rostoucí Heathstone.

Hráči Hearthstone se mohou pustit do datadisku The Grand Tournament

Všichni pravidelní hráči karetního hitu Hearthstone: Heroes of Warcraft dnes jistě čekají, až bude aktivována nová expanze jménem The Grand Tournament. Důvodů na těšení je mnoho, přesněji řečeno minimálně 132, což je počet nových karet, které se v rámci expanze představí. Jde o druhé zásadní rozšíření po Goblins vs Gnomes, protože takové množství karet má potenciál pořádně zahýbat se všemi hranými strategiemi. Právě v případě The Grand Tournament je ale dle mne i důvod těšit se pro ty, kteří na hru na čas zanevřeli.

Hearthstone už prý vydělává víc peněz než Dota 2

O úspěchu karetní hry Hearthstone: Heroes of Warcraft od Blizzardu není pochyb, ale konkrétní čísla aby člověk pohledal. Oficiální k dispozici nejsou, tak musíme vzít za vděk fundovaným odhadem výdělků. Pokud tak budeme brát aktuální výzkum SuperData jako relevantní zdroj, můžeme se bavit o výdělku nějakých 20 milionů dolarů měsíčně, což je víc, než kolik vydělává Dota 2.

Hearthstone dostane novou velkou expanzi s názvem The Grand Tournament

Načasování je věc, kterou je třeba u Blizzardu, minimálně v případě Hearthstone, pochválit. Prozatím se jim totiž daří držet novinky u jejich karetního hitu v dostatečné frekvenci, takže kdykoliv by hráči měli pocit, že začíná být voda příliš stojatá, vydají expanzi, dobrodružství nebo představí Tavern Brawl, díky čemuž je stále co dělat. Tentokrát přišla řada na opravdu velkou expanzi, prozatím druhou. Po Goblins vs Gnomes tedy přichází The Grand Tournament, který do hry přinese skvostných 132 nových karet.