Hard West

Hard West

Články

Nová kampaň pro westernovou strategii Hard West pracuje s frankensteinovským motivem

Z Hard West se vyklubalo jedno z příjemných překvapení minulého roku. Tahová strategie u mne i u Ondry Šváry (viz jeho recenzi) zabodovala slušnou dávkou RPG prvků a především neokoukaným prostředím „weird westu.“ Takže vydání nového DLC, které za velmi vstřícná tři eura nabízí novou příběhovou linii, rozhodně vítám. Rozšíření se jmenuje Scars of Freedom a hrajete v něm za Libertee, uprchlou otrokyni, která se v Texasu během občanské války pustila na cestu pomsty. Jak je ale v Hard Westu zvykem, neobejde se to bez určitých... zvláštností.

GamesPlay: hrajeme temnou westernovou tahovku Hard West

Když se řekne „taktická strategie“, představí si někdo Commandos, jiný zase Jagged Alliance. Hard West od tvůrců z CreativeForge má blíže k druhé jmenované, i když svými pravidly není podobně komplexní, což není v tomto případě na škodu. Tvůrci se díky tomu mohli soustředit na vyprávění příběhu a vykreslení mysteriózní atmosféry Divokého západu ve výrazně jiném stylu než je to znáte třeba ze spaghetti westernů. Hard West je hra temná, drsná, syrová a na to konto zajímavá a netradiční hra, nejenom pro fanoušky Jagged Alliance a podobných titulů. Názorně vám to předvedeme v dnešním gamesplayi.

Tahovka Hard West ukazuje tajemnou tvář Divokého západu

Taktická tahovka plná okultních a nadpřirozených schopností Hard West po drobném posunu vydání konečně vychází, jak hlásá další trailer. Pomstou poháněný příběh, odehrávající se v kulisách drsného a ne úplně tradičního Divokého západu tak seženete ve verzích pro Windows, Mac i Linux na Steamu, GOGu i Humble Store za šestnáct eur.

Dlouhé video ze strategického RPG Hard West, které mísí Divoký západ s okultismem

Že Divoký západ nebyl nejpřívětivějším místem k žití, o tom se vás snaží přesvědčit prvních čtvrthodinové video z hraní strategického RPG Hard West. V případě titulu polského studia CreativeForge Games je narušení romantické představy o Divokém západu o to palčivější, že se tradiční tématika mayovek netradičně mísí s okultismem. Hlavní hrdina se tak ocitá v pořádně šlamastice, ze které jej můžete dostat už 18. listopadu, kdy hra vyjde.

Okultní westernová strategie Hard West vyjde začátkem listopadu

Pistolníci, démoni, satanisté, nemrtví kovbojové. Tahová strategie Hard West rozhodně nespadá mezi tradiční zástupce žánrů, které se ve hrách objevují častěji. Což tvoří základ její přitažlivosti, protože kde jinde si zahrajete za nemrtvého gangstera, který se vydal na cestu pomsty a doprovází jej skupinka zločinců, kteří mají podobně temnou minulost? Navíc, velké plus je, že se do tohoto pokřiveného světa vydáme zanedlouho, přesněji řečeno 4. listopadu, kdy hra vyjde na PC.

Bleskovky

  • 7. 9. 2020 - Další Postal bude usilovat o titul „Nejhorší hra historie“

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
2. prosince 2015
Recenze