Hard West

Hard West

Články

Nová kampaň pro westernovou strategii Hard West pracuje s frankensteinovským motivem

Z Hard West se vyklubalo jedno z příjemných překvapení minulého roku. Tahová strategie u mne i u Ondry Šváry (viz jeho recenzi) zabodovala slušnou dávkou RPG prvků a především neokoukaným prostředím „weird westu.“ Takže vydání nového DLC, které za velmi vstřícná tři eura nabízí novou příběhovou linii, rozhodně vítám. Rozšíření se jmenuje Scars of Freedom a hrajete v něm za Libertee, uprchlou otrokyni, která se v Texasu během občanské války pustila na cestu pomsty. Jak je ale v Hard Westu zvykem, neobejde se to bez určitých... zvláštností.

GamesPlay: hrajeme temnou westernovou tahovku Hard West

Když se řekne „taktická strategie“, představí si někdo Commandos, jiný zase Jagged Alliance. Hard West od tvůrců z CreativeForge má blíže k druhé jmenované, i když svými pravidly není podobně komplexní, což není v tomto případě na škodu. Tvůrci se díky tomu mohli soustředit na vyprávění příběhu a vykreslení mysteriózní atmosféry Divokého západu ve výrazně jiném stylu než je to znáte třeba ze spaghetti westernů. Hard West je hra temná, drsná, syrová a na to konto zajímavá a netradiční hra, nejenom pro fanoušky Jagged Alliance a podobných titulů. Názorně vám to předvedeme v dnešním gamesplayi.

Tahovka Hard West ukazuje tajemnou tvář Divokého západu

Taktická tahovka plná okultních a nadpřirozených schopností Hard West po drobném posunu vydání konečně vychází, jak hlásá další trailer. Pomstou poháněný příběh, odehrávající se v kulisách drsného a ne úplně tradičního Divokého západu tak seženete ve verzích pro Windows, Mac i Linux na Steamu, GOGu i Humble Store za šestnáct eur.

Bleskovky

  • 7. 9. 2020 - Další Postal bude usilovat o titul „Nejhorší hra historie“

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
2. prosince 2015
Recenze