Forza Motorsport 5

Forza Motorsport 5

Články

Kam se kutálejí digitální peníze?

Kdybyste se před nějakými deseti lety někoho zeptali, jestli ho také tak štvou DLCčka, asi by na vás nechápavě koukal. Koncept stažitelného obsahu je sice už poměrně letitá záležitost, jejíž původ můžeme vystopovat až do devadesátých let, avšak teprve rozšíření širokopásmového internetu a digitálních distribučních sítí (Steam, Xbox Live, PlayStation Network) propůjčilo vývojářům spolehlivé nástroje k tomu, jak z hráčů tahat peníze ještě dlouho po vydání samotné hry.

Rok života s Xbox One: klady a zápory konzole, která nedávno dorazila do ČR

Za pár týdnů uplyne přesně rok, co se ve světě začala prodávat konzole Xbox One od Microsoftu, aby nastoupila do přímého boje proti PlayStation 4 od Sony. Zároveň uplynulo několik týdnů od chvíle, kdy se začala konzole Xbox One oficiálně prodávat i v naší zaostalé krajině. Při té příležitosti jsme se rozhodli navázat na test Xbox One z prosince 2013 a podívat se, jak a jestli vůbec se během roku na trhu konzole od Microsoftu prostřednictvím updatů a jiných aktivit změnila k lepšímu, k horšímu nebo jestli se vůbec někam posunula. Nejdříve si však dáme rekapitulaci událostí.

Konzole Xbox One je oficiálně v prodeji i v ČR a SR

Stejně jako v případě konzole Xbox 360 jsme si v ČR a SR museli oproti jiným zemím počkat i na zahájení prodeje konzole Xbox One. A opět se čekání protáhlo skoro na rok, i když spíše papírově, protože kdo chtěl, mohl si Xbox One koupit v okolních zemích (typicky Německo) a používat zahraniční účet pro Xbox Live. Ode dneška je však pořízení Xbox One a užívání většiny funkcí Xbox Live mnohem pohodlnější, protože se konzole, hry pro ni a samozřejmě i příslušenství začala oficiálně v ČR a SR prodávat. Společně s tím se také rozeběhla tuzemská verze služby Xbox Live, jakkoli není lokalizovaná do češtiny.

Vyhlášení vítěze soutěže s Microsoftem o konzoli Xbox One a tři hry

Už zítra se v ČR a SR začne oficiálně prodávat konzole Xbox One a při té příležitosti jsme pro vás ve spolupráci s Microsoftem připravili soutěž konzoli Xbox One (verze bez Kinectu) a digitální verze her Kinect Sports Rivals, Ryse: Son of Rome a Forza Motorsport 5. Soutěž běžela déle než týden, v mailu se nám nashromáždilo několik tisíc správných odpovědí, ale vyhrát mohl jenom jeden zájemce. Usmálo se při losování štěstí právě na vás?

DeLorean řeší problém cloudového hraní předpovědí dalších kroků hráče ve hře

Cloudové hraní je bublina, která se příliš rychle nafoukla, krapet splaskla (zdravíme OnLive), ale pořád jde o ideu, která má zjevnou a velmi snadno představitelnou budoucnost. Jediné, co zatím chybí k jejímu praktickému naplnění, je robustní a globální internetová infrastruktura, která je většině uživatelů schopná poskytnou při hraní z cloudu stejný zážitek, jaký mají, když hrají na konzoli či PC doma. A protože rozvoj infrastruktury je záležitost na řadu let, proč nezkusit problém vyřešit z druhé strany tak, aby hraní hry z cloudu bylo plynulé i za situace, kdy odezva serveru překročí magickou hranici 100 milisekund. Právě o to se snaží skupina vědátorů z Microsoftu se svým systémem chytré predikce zvaným příznačně DeLorean (auto z budoucnosti v trilogii Back to the Future).

Předobjednávkový balíček nabízí za 10 999 Kč Xbox One s dvojicí her

Český Microsoft potvrdil, že k zahájení prodeje konzole Xbox One v ČR dojde skutečně 5. září, jak už bylo dříve oznámeno (viz článek), doporučená maloobchodní cena se zastavila na částce 10 999 korun a konzole bude k dostání v několika variantách včetně dvojice předobjednávkových bundlů. V levnější variantě tak kupříkladu najdete dvojici her, což není za 10 999 vůbec špatná nabídka.

Bleskovky

  • 24. 8. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v září 2017 zdarma Forza Motorsport 5: Goty Edition (XOne), Oxenfree (XOne), Hydro Thunder Hurricane (X360 / XOne) a Battlefield 3 (X360 / XOne).

  • 16. 9. 2015 - Sérii Forza si na Xbox One zahrálo již 7 milionů hráčů.

  • 16. 9. 2015 - Video (1 / 2): Grafické srovnání Forza Motorsport 5 a Forza Motorsport 6.

  • 9. 6. 2014 - E3: Již nyní je k dispozici trať Nurburging do Forza 5.

  • 8. 6. 2014 - Oprava: 22. července dorazí na Xbox One GOTY edice Forza Motorsport 5, která kromě původního obsahu nabídne navíc 3 nové tratě a 10 vozidel z Top Gear balíčku. (thx forzamaster)

  • 19. 5. 2014 - Playstation Middle East promovalo na Facebook stránce DriveClub společně s obrázkem ze hry Forza Motorsport 5.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
16. ledna 2014
Recenze