Fallout 2
Věková dostupnost

Fallout 2

Články

Fallout 2 se dočká další předělávky na MMORPG

Pravou herní klasiku poznáte podle toho, že se i více než 20 let po vydání může pyšnit aktivní modderskou komunitou. Což je přesně případ Falloutů 1 a 2, jejichž fanoušci ohlásili vývoj FOnline 3. Jeho předchůdci byli v podstatě takovými multiplayerovými konverzemi dávno předtím, než Bethesdu napadlo vyrukovat s Falloutem 76.

Hráči Falloutu 76 dostanou kolekci původních Falloutů zdarma

Pokud patříte k těm, kteří si během loňského roku stihli zahrát Fallout 76 (naší trojkovou recenzi najdete zde), nezoufejte! Za odměnu dostanete Fallout Classic Collection na PC zcela zdarma. Původní Fallouty vás snad zvládnou pohladit na duši a na srdci, i pokud jste z nejnovějšího výtvoru Bethesdy trošku traumatizovaní.

Do studia Obsidian nastupuje Leonard Boyarsky - hlavní grafik či scénárista Stonekeep a Fallout her

Studio Obsidian Entertainment se může pochlubit pořádným úlovkem. Z Blizzardu sem totiž přechází matador herního vývoje Leonard Boyarsky, který se výrazně podepsal pod řadu her definujících RPG žánr. Boyarsky před Blizzardem pracoval v Interplayi a Troika Games a nyní přichází do týmu, který sází právě na na návrat k izometrickým RPG.

Nový díl herního pořadu Games TV rekapituluje sérii Fallout a hodnotí čtyřku

Nukleární holokaust děsil generace, vyrůstající v časech studené války. Na strachu z jaderné války ale staví i legendární série Fallout, jejíž čtvrtý díl si po naší recenzi vzal na paškál i herní pořad Games TV – nejdříve se ale podívá na předchozí díly série včetně legendární jedničky.

Po čem fanoušci touží: sedmička zajímavých konverzí a modů Fallout her

Oznámení Fallout 4 přijala komunita spíše kladně a hra samotná rozhodně patřila k tomu nejzajímavějšímu na letošní E3. Přesto, když pomineme kritiku enginu, si v odezvě komunity nešlo nepovšimnout i jisté skepse či přímo rozčarování z umístění hry do Bostonu, potažmo dokonce obav z překomplikovaných herních prvků. Ačkoliv nejsou podobné stížnosti části fanoušků rozhodně ničím novým, značka Fallout je přeci jen velmi specifická. Co přesně od Fallout her fanoušci požadují, se proto vypichuje obzvláště obtížně. Vodítkem k jejich vkusu a jeho odlišnosti od plánů Bethesdy však může být připomínka sedmi totálních konverzí různých her napříč Fallout sérií – některých dokončených, jiných nikoliv. Všechny níže uvedené projekty každopádně spojují diametrálně odlišné preference jejích tvůrců od toho, s čím přišla nebo může přijít Bethesda.

LEVEL 243 pátrá, kdo hlídá hlídací psy a rozdává skvělou střílečku Sine Mora

Redakce těsně před hektickou herní výstavou E3 2014 dokončila 243. číslo Levelu, které se počínaje dneškem vystavuje za 99 Kč /4,99 Eur ostrému světlu letního slunce na stáncích nebo ještě ostřejšímu světlu zářivek v trafikách a obchodech po celé republice. Ekologičtěji či ekonomičtěji založení čtenáři Levelu si mohou nové číslo pořídit jako obvykle za 79 Kč v digitálních prodejnách Publero a Floowie, ale čert vem formu, podstatný je přeci obsah. LEVEL 234 nabízí opět cca 114 stránek převážně tematického čtiva nejenom na letní večery, které redakce zabalila do černobílé obálky s kyber lebkou. Hlavní hrou čísla je Watch Dogs, což určilo téma několika článků. Snad vás budou bavit, což lze vyjádřit i v souvislosti s plnou hrou. Nádhernou střílečku Sine Mora možná vůbec neznáte, o to víc ale budete překvapení, když tento devítkový skvost alespoň vyzkoušíte. Kdo nemá zájem, může kód darovat známým a věnovat se pouze magazínu, který obsahuje následující...

Bleskovky

  • 15. 4. 2014 - Ron Perlman, který namluvil vypravěče v herní sérii Fallout, nyní nepracuje na žádné videohře.

Hodnocení Metacritic:
86/100