End of Nations

End of Nations

Články

Online strategie (a MOBA) End of Nations je u ledu... už zase

Trion Worlds by se měli konečně rozmyslet, co s některými svými tituly chtějí dělat a nepoletovat od extrému k extrému. Mám teď na mysli strategii (a posléze už ne tak úplně strategii) End of Nations, která si podobným veletočem prošla. Nejprve byla „pozastavena“, což je ekvivalent zrušení s tím, že se k ní třeba někdy někdo vrátí. Následně byla zase obnovena, ovšem jako „přelomová MOBA“ a nyní je, hádejte třeba třikrát, opět pozastavena.

End of Nations prý bude evolučním krokem mezi MOBA a strategií

Jako kdyby miliony hlasů vykřikly v hrůze a byly náhle umlčeny. No dobrá, to možná trochu v rámci citace přidávám, ale je celkem jisté, že fanoušci realtime strategií, kteří se těšili na End of Nations určitě nebyli potěšeni z toho, že tvůrci z Trion ohlásili odklon směrem k žánrovému miláčkovi dneška, MOBA.

End of Nations vstala z popela a změnila žánr - je z ní MOBA

Čas od času se stane, že studio zkrachuje a hry se ujme někdo jiný. Občas to udělá vydavatel, občas je to kvůli studiu, ale málokdy se stane, že rozpracovaná hra změní žánr. End of Nations, která začala jako online real timeová strategie, se ale změnila a nově patří do žánru MOBA (multiplayer online battle arena) her. Bok po boku s veleúspěšnou Dotou 2, League of Legends a hromadou dalších teď bude bojovat o váš drahocenný čas.

End of Nations nekončí a tvůrci z Petroglyph nekrachují

Zdánlivě hororové zprávy o problémech s chystanou MMO strategií End of Nations a týmem Petroglyph (de facto bývalý Westwood), který na ní pracoval, nakonec zas tak hororové nejsou. Zkrátka si někdo klasicky zapřeháněl. Nejdříve vyšlo najevo, že vydavatel hry z Trion Worlds hru End of Nations sakum prásk koupil a o dokončení, potažmo spuštění hry se postará sam s pomocí svého interního týmu, jak se na oficiálních fórech vyjádřil komunitní manažer Lance James.

Tvůrci End of Nations propouští, hra má nejistý osud

Jak se zdá, nedávné oznámení o odkladu veřejné bety MMO realtimové strategie End of Nations na neurčito bylo předzvěstí větších problémů ve studiu Petroglyph. Podle Twitteru jednoho z vývojářů má tým z Las Vegas finanční problémy a propouští. Adam Stevens píše: „No, tak to vypadá, že zimní přestávka bude prodloužena na pořád. V Petroglyph se propouští. Vypadá to, že odejdu z Las Vegas“.

Otevřená beta End of Nations kvůli problémům odložena

Pokud jste se těšili na chystanou MMORTS End of Nations od původních tvůrců Command & Conquer, máme pro vás nepříjemnou zprávu. Poté, co proběhlo několik cyklů uzavřené bety, tým vydal zprávu, že se otevřená beta odkládá. Na neurčito. Což nejsou moc dobré zprávy i vzhledem k samotnému vydání hry, které se tím nejspíše také o něco posune. Oficiální prohlášení zní takto: