Duelyst

Duelyst

Články

Další oznámenou hrou pro PlayStation 5 je Godfall: „looter-slasher“ od Gearboxu

PlayStation 5 už má na svém seznamu pár oznámených her: Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine nebo Gods and Monsters, které pro novou generaci konzolí potvrdil sám šéf Ubisoftu ve vyjádření pro investory. První hrou, která se k PlayStation 5 oficiálně hlásí ve svém traileru, je nicméně až nyní Godfall, akční „looter-slasher“ od Gearboxu.

Vyšla multiplayerová tahová strategie s prvky karetní hry jménem Duelyst

Na oficiálních stránkách už si můžete stáhnout klienta plné verze free-to-play hybridu tahové strtaegie a karetní hry s příchutí deskovky s názvem Duelyst. Jde o primárně PvP multiplayerový titul fungující na principech sběratelské karetní hry. Odtud vychází i F2P platební model, který je ale podle reakcí testerů velmi benevolentní. Duelyst nabízí rychlé, maximálně desetiminutové souboje, kde proti sobě s druhým hráčem stavíte týmy sestavené ze zvolených hrdinů.

Online tahovka Duelyst koncem dubna přejde z otevřené bety do plné verze

Od oznámení tahové strategie Duelyst již uplynulo hodně vody a 27. dubna, zhruba dva roky poté hra konečně vystoupí z fáze otevřené bety. Samotný přechod do plné verze hry je ale spíše symbolickým gestem, protože už právě otevřená beta nabídla prakticky hotovou hru, kterou tvůrci jen dolaďují.

Otevřenou betu multiplayerové tahovky Duelyst si můžete zkusit zdarma

Je to už rok a půl, co byla oznámena velmi zajímavě vyhlížející strategie. Duelyst je totiž ryze multiplayerový titul, který svými stovkami hrdinů, schopností a předmětů evokuje spíše MOBA hry. Jde ale o ryzí tahovou strategii pro dva hráče, v níž rozhoduje taktické myšlení a to jak během samotných zápasů, tak i během vytváření vlastního týmu, s nímž vstupujete do arény. I když ještě pár měsíců do vydání chybí, můžete si nyní zdarma vyzkoušet otevřenou betu.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Tvůrci Diablo III a Rogue Legacy představují tahovku Duelyst

Propouštění v týmech a studiích po dokončení projektů nebo dobrovolný odchod vývojářů nevidím nutně jako zlo či negativní věc, jakkoli to bývá pro spoustu vývojářů jistě obtížné období. Spousta z nich totiž následně založí své vlastní studio, což pro mě znamená možnost, že vznikne další zajímavá hra. Příkladem, kterého se v této chvíli chytnu, abych podpořil relevantnost mé hypotézy, je studio Counterplay Games. Založili ho vývojáři Diablo III, Rogue Legacy nebo Ratchet & Clank her a nyní se pokouší o úspěch na Kickstarteru s projektem zvaným Duelyst.
Hodnocení Metacritic:
82/100