Dreamfall Chapters Book Two: Rebels

Dreamfall Chapters Book Two: Rebels

Články

Fight Club #255 HD: Pláč a smích

S tvůrcem plošinovky Blackhole a autorem pořadu Indian Filipem Kraucherem usedli Martin Bach a Pavel Dobrovský v naší klubovně, aby natočili 255. díl podcastu Fight Club. A vzhledem k tomu, že minulý týden přinesl hned několik zajímavých událostí, o témata nebyla nouze. Ale ještě než jsme se zaměřili na aktuality, vyzpovídali jsme Fiolu ohledně chystaného vydání Blackhole na konzole a starostí, které portování hry na jiné platformy přináší.

Díky drahé změně enginu je Dreamfall Chapters hezčí a šlape jako hodinky

Nestává se příliš často, aby došlo k výměnu enginu nejenom v průběhu vývoje, ale během procesu postupného vydávání hry po epizodách. Tvůrci z Red Thread Games se však do toho v případě Dreamfall Chapters pustili a hru předělali z Unity 4.6 na Unity 5.2. Výsledkem má být hra, která lépe vypadá, je stabilnější a méně náročná na hardware. Právě vysoké HW nároky byly jedním z problémů prvních tří kapitol, které i na výkonných sestavách nezvládaly udržovat framerate na vysokých hodnotách. Tohle všechno a mnohem víc změna enginu upravuje, údajně.

Trailer na druhou epizodu Dreamfall Chapters je plný otázek bez odpovědí

Vydání Dreamfall Chapters Book Two: Rebels je za dveřmi. Druhá epizoda adventurního dobrodružství vychází již 10. března, a pokud vám příběh protagonistů není lhostejný, tak si nenechte ujít následující trailer, který se odehrává v obou světech hry - v cyberpunkové budoucnosti i v Arcadii, magické alternativě suché reality.

Druhá epizoda Dreamfall Chapters vyjde 10. března a bude o polovinu delší než první

Pozdě ale přece. Tak by se dal shrnout dosavadní vývoj adventury Dreamfall Chapters. První epizoda vyšla už 21. října minulého roku a teprve teď jsme se dozvěděli Dreamfall Chapters Book Two: Rebels vyjde v úterý 10. března. Původně plánované vydání ještě v únoru se bohužel nestihlo, ale tvůrci k tomu mají dobrý důvod.

Důležitou postavou druhé epizody Dreamfall Chapters bude zlá samice krtka

První epizoda Dreamfall Chapters vyšla v říjnu a datum vydání druhé epizody s podtitulem Rebels pořád neznáme. Vývojáři ale v dalším Kickstarter updatu slíbili, že na hře usilovně pracují a jsou už v poslední fázi vývoje - vychytávají bugy, epizodu ladí a ještě zbývá nahrát několik posledních částí dabingu. Pořád platí, že termín se dozvíme 10 - 12 dnů před vydáním, takže pak hráči nebudou dlouho čekat. Než se ale propagační kampaň pro druhou epizodu rozjede naplno, vydali Red Thread Games alespoň obrázek, dva artworky a stručný popis důležité nové postavy - krtka.

Vydání druhé epizody Dreamfall Chapters neznají ani tvůrci, ale všechno jde dle plánu

Fanoušci klasických adventur dostali nedávno první dávku příběhu od Ragnara Tørnquista v podobě Dreamfall Chapters Book One: Reborn a bedlivě očekávají pokračování. Datum vydání Dreamfall Chapters Book Two: Rebels je ale pořád v nedohlednu a oznámení termínu vydání se jen tak nedočkáme. Vývojáři nechtějí nic oznamovat s velkým předstihem, pochlubí se až zhruba 8 - 10 dnů před vydáním.