Dreamfall Chapters Book Three: Realms

Dreamfall Chapters Book Three: Realms

Články

Fight Club #255 HD: Pláč a smích

S tvůrcem plošinovky Blackhole a autorem pořadu Indian Filipem Kraucherem usedli Martin Bach a Pavel Dobrovský v naší klubovně, aby natočili 255. díl podcastu Fight Club. A vzhledem k tomu, že minulý týden přinesl hned několik zajímavých událostí, o témata nebyla nouze. Ale ještě než jsme se zaměřili na aktuality, vyzpovídali jsme Fiolu ohledně chystaného vydání Blackhole na konzole a starostí, které portování hry na jiné platformy přináší.

Díky drahé změně enginu je Dreamfall Chapters hezčí a šlape jako hodinky

Nestává se příliš často, aby došlo k výměnu enginu nejenom v průběhu vývoje, ale během procesu postupného vydávání hry po epizodách. Tvůrci z Red Thread Games se však do toho v případě Dreamfall Chapters pustili a hru předělali z Unity 4.6 na Unity 5.2. Výsledkem má být hra, která lépe vypadá, je stabilnější a méně náročná na hardware. Právě vysoké HW nároky byly jedním z problémů prvních tří kapitol, které i na výkonných sestavách nezvládaly udržovat framerate na vysokých hodnotách. Tohle všechno a mnohem víc změna enginu upravuje, údajně.

Třetí epizoda Dreamfall Chapters vyjde 25. června

Jak už naznačila nedávná návštěva Crowa, třetí epizoda Dreamfall Chapters už je za rohem. Nicméně já jsem vyjádřil přání, aby to Red Thread Games stihli už v červenci a vida, trojka je tady za tři dny! Nese název Realms a poukazuje na oba světy, jimiž se ve hře pohybujete – Arcadii a Stark, samozřejmě se Zoë Castillo a Kianem Alvanem. 

S třetí kapitolou Dreamfall Chapters se vrací i starý známý Crow

Ačkoliv jsme to věděli už z traileru z ledna minulého roku, starý známý Crow potvrzuje svůj návrat až na teaseru k Dreamfall Chapters Book Three, jež nese podtitul Realms. Samotné video neslouží jen pro upozornění, že se Crow vrací, ale také jako uklidnění, že třetí kapitola se blíží. Přesné datum neznáme, ale snad by se Red Thread Games příliš nepředbíhali. Mezi první a druhou epizodou bylo rozpětí zhruba pět měsíců, přičemž to byl delší odstup, než byl plánován, takže doufejme, že to tentokrát Norové stihnou už v červenci.