Deus Ex: Universe

Deus Ex: Universe

Články

První trailer vás zasvětí do zápletky Deus Ex: Mankind Divided

Česká značka na artworku z Deus Ex Universe možná leccos naznačila, ale stejně šlo o příjemné překvapení, když při oznámení Deus Ex: Mankind Divided vyšlo najevo, že se část hry odehrává v Praze roku 2029. A pokud vám první informace jako důkaz nestačí, podívejte se i na první trailer. Názornější důkaz byste jen obtížně hledali. Navíc už je díky tiskové zprávě jasné, jak vlastně tvůrci vyřešili dilema s výběrem jednoho z několika možných konců Human Revolution pro základ vyprávění dalších příhod Adama Jensena ve světě, který bojuje s pojetím vlastní evoluce. No, udělali to šalamounsky.

Adam Jensen se v Deus Ex: Mankind Divided podívá i do České republiky

Konečně víme, co vlastně znamenala včerejší upoutávka na dnešní odhalení. Nová hra se jmenuje Deus Ex: Mankind Divided a okolnosti jejího oznámení jsou překvapivější než jsme čekali. Nejprve začaly první informace prosakovat z NeoGAFu, brzy na to se však objevil nečekaný tweet na oficiálním Deus Ex Twitter účtu a nyní již díky magazínu Game Informer máme jasno kompletně. Adam Jensen se vrací a podívá se i k do Prahy.

Tvůrci Deus Ex: Universe nabízí první pohled na nový engine

O Deus Ex: Universe krom několika základních informací a artworku s českou poznávací značkou nic moc nevíme, proto rádi vezmeme za vděk alespoň ukázkou z nového enginu s názvem Dawn Engine. Dle slov tvůrců má být engine základním kamenem pro všechny nadcházející Deus Ex projekty, což je příjemná informace, protože je jasné, že Eidos s oblíbenou sérií dlouhodobě počítá.

Eidos oznamuje projekt Deus Ex: Universe a datum vydání Director's Cut verze Human Revolution

Mnohé spiklenecké teorie tvrdily, že zhruba tři miliony prodaných kusů Deus Ex: Human Revolution bylo málo, a pro Eidos tak hra znamenala spíše neúspěch nebo přinejmenším nenaplnění předpokládaného cíle. Dnešní oznámení projektu Deus Ex: Universe však skeptické závěry s jistotou vyvrací. Kdyby Eidos nebyl přesvědčený o potenciálu Deus Ex značky a universa, nepouštěl by se to nesmírně ambiciózního projektu, jakým Deus Ex: Universe podle základních informací bezesporu je.