zavřít

První trailer vás zasvětí do zápletky Deus Ex: Mankind Divided

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Česká značka na artworku z Deus Ex Universe možná leccos naznačila, ale stejně šlo o příjemné překvapení, když při oznámení Deus Ex: Mankind Divided vyšlo najevo, že se část hry odehrává v Praze roku 2029. A pokud vám první informace jako důkaz nestačí, podívejte se i na první trailer. Názornější důkaz byste jen obtížně hledali. Navíc už je díky tiskové zprávě jasné, jak vlastně tvůrci vyřešili dilema s výběrem jednoho z několika možných konců Human Revolution pro základ vyprávění dalších příhod Adama Jensena ve světě, který bojuje s pojetím vlastní evoluce. No, udělali to šalamounsky.

Na rozbor konkrétních detailů o Mankind Divided bude ještě spousta času a prostoru v následujících dnech. V prvé řadě se tedy podívejte na video, na jehož záběrech je vidět, že se Adam Jensen nehodlá párat s odpůrci augmentací, ani s teroristy z řad augmentovaných - zejména mechanicky augmentovaných.

Jednou z jeho destinací je Česká Republika a konkrétně Praha, kde si to nejdříve rozdá s policejní hlídkou, která brutálně zasahuje v ghettu pro augmentované, jen aby za chvilenku pokazil natáčení demagogického videa jedním z teroristů. Záběry traileru ze hry samotné nenabízí ani fň, ale přeci jenom představují nové vybavení (augmentace) hlavního hrdiny, o kterých jsme psali v následujícím článku. Podstatné ovšem je, že video názorně ukazuje rozdělení společnosti na augmentované a neupravené, což je tematický středobod Mankind Divided.

Jak dále praví tisková zpráva, Mankind Divided se odehrává dva roky po událostech v Human Revolution (2027), které skončily smrtí milionů lidí během tzv. Aug incidentu na Panchaee. Hráči Human Revolution vědí, že incident spočívá v řízeném poblouznění lidí s instalovanými augmentacemi po celém světě, které zařídil signál vyslaný otcem augmentací Hughem Darrowem. Abych nespoileroval, mohou si zájemci přečíst informace o závěru HR třeba na wikině. S klidem však můžu napsat, že tvůrci si žádný z možných konců HR zjevně nevybrali, a jako startovní bod příběhu Mankind Divided vybrali právě řádění pomatených lidí s augmentacemi, kteří vraždili kohokoli v dosahu. Dopad této události byl podle tvůrců natolik zásadní, že už vlastně nezáleží, na koho hráč svou volbou svalil vinu, což bylo závěrečné rozhodnutí Human Revolution.

Nová situace, kdy neupravení lidé nesnáší upravené a zavírají je do ghett, vytváří prostředí, v němž se daří nejenom teroristům z řad augmentovaných, co plamenně bojují za osvobození z nadvlády "čistých". Zároveň tím vzniká prostředí, ve kterém mohou různé organizace manipulovat veřejným míněním a jednotlivými frakcemi, aby naplnily své cíle. Mezi nimi se samozřejmě skví Ilumináti.

Jak to s lidstvem vlastně dopadne - jestli se vrátí k přirozené evoluci bez augmentací, jak to svým extrémním činem chtěl zařídit Darrow v Human Revolution, nebo naopak využije možností moderní vědy k dosažení stupně vývoje, který příroda nezamýšlela - rozseknou hráči až při hraní Deus Ex: Mankind Divided. Jen zatím není jasné kdy. Termín vydání hry pro PC, PS4 a Xbox One zatím ze Square Enix nevypadl.

Tagy: Deus Ex

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.