zavřít

Tvůrci Deus Ex: Universe nabízí první pohled na nový engine

PlayStation 4 PC Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O Deus Ex: Universe krom několika základních informací a artworku s českou poznávací značkou nic moc nevíme, proto rádi vezmeme za vděk alespoň ukázkou z nového enginu s názvem Dawn Engine. Dle slov tvůrců má být engine základním kamenem pro všechny nadcházející Deus Ex projekty, což je příjemná informace, protože je jasné, že Eidos s oblíbenou sérií dlouhodobě počítá.

Jedním dechem ale tvůrci přiznávají, že Dawn Engine není zbrusu nová technologie. Vychází totiž z notně upraveného Glacier 2 enginu od IO Interactive (např. v Hitman: Absolution).

"Za každou hrou stojí technologie, která je klíčová, aby si mohli hráči vybudovat emocionální vztah k událostem v herním světě. Posledních pár let jsme na enginu pracovali bez ustání, budovali jsme a vylepšovali vizuální stránku her, aby to hráče co nejvíce vtáhlo dovnitř. Věříme, že nový engine nám pomůže po herní stránce i s vyprávěním příběhu," napsal na webu studia David Anfossi, šéf Eidos Montreal.

1417713143-dawn-engine-in-engine-screen_mini

První obrázek sice studio nepropaguje jako obrázek z Deus Ex: Universe, ale to by bylo, aby šlo o obrázek z nějaké arkádové hopsačky. Deus Ex hrám na obrázku odpovídá prostředí a dokonce i styl barev, tedy černo - zlatá paleta. Za mírně odlišný vizuální styl bych se tedy nezlobil, ale Human Revolution vypadal hezky a dívat se znovu na něco podobného, jen ve výrazně lepším provedení, určitě zvládnu.

Tagy: akční sci-fi RPG kyberpunk Deus Ex

Zdroje: Eidos Montreal community

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.