zavřít

Tvůrci Deus Ex: Universe nabízí první pohled na nový engine

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O Deus Ex: Universe krom několika základních informací a artworku s českou poznávací značkou nic moc nevíme, proto rádi vezmeme za vděk alespoň ukázkou z nového enginu s názvem Dawn Engine. Dle slov tvůrců má být engine základním kamenem pro všechny nadcházející Deus Ex projekty, což je příjemná informace, protože je jasné, že Eidos s oblíbenou sérií dlouhodobě počítá.

Jedním dechem ale tvůrci přiznávají, že Dawn Engine není zbrusu nová technologie. Vychází totiž z notně upraveného Glacier 2 enginu od IO Interactive (např. v Hitman: Absolution).

"Za každou hrou stojí technologie, která je klíčová, aby si mohli hráči vybudovat emocionální vztah k událostem v herním světě. Posledních pár let jsme na enginu pracovali bez ustání, budovali jsme a vylepšovali vizuální stránku her, aby to hráče co nejvíce vtáhlo dovnitř. Věříme, že nový engine nám pomůže po herní stránce i s vyprávěním příběhu," napsal na webu studia David Anfossi, šéf Eidos Montreal.

1417713143-dawn-engine-in-engine-screen_mini

První obrázek sice studio nepropaguje jako obrázek z Deus Ex: Universe, ale to by bylo, aby šlo o obrázek z nějaké arkádové hopsačky. Deus Ex hrám na obrázku odpovídá prostředí a dokonce i styl barev, tedy černo - zlatá paleta. Za mírně odlišný vizuální styl bych se tedy nezlobil, ale Human Revolution vypadal hezky a dívat se znovu na něco podobného, jen ve výrazně lepším provedení, určitě zvládnu.

Tagy: akční sci-fi RPG kyberpunk Deus Ex

Zdroje: Eidos Montreal community

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.