Deus Ex 2: Invisible War
Věková dostupnost

Deus Ex 2: Invisible War

Články

Vzpomínáme: Deus Ex: Invisible War bylo pokračování, které nikdo nechtěl

„Promrhaný potenciál“ – zhruba takové přízvisko by druhý Deus Ex měl mít, kdyby hry dostávaly doslovná pojmenování. Fanoušci série jdou dokonce tak daleko, že by nejraději hru vůbec nezmiňovali. Nejspíš tiše doufají v její budoucí ustřižení z kánonu série „skutečným“ pokračováním prvního Deus Ex. A netřeba dlouze zmiňovat, proč. „Nejlepší metalový dárek“ ve formě zklamání si z Deus Ex: Invisible War, hry vydané před více než 15 lety, 2. prosince 2003, nejspíš odnesla většina z nás.

HádejHru: otestujte své znalosti série Deus Ex

První Deus Ex z roku 2000 už je dneska nesmrtelná klasika. Díky atraktivní tematice a vydařené žánrové směsici si hra získala srdce hráčů po celém světě. Druhý díl Invisible War fanoušky spíše zklamal, ale reputaci Deus Ex série se podařilo napravit s pomocí Deus Ex: Human Revolution a Deus Ex: Mankind Divided. A v následujícím kvízu si můžete otestovat, jak dobře reálie série Deus Ex znáte.

Pořad o herní hudbě Vektor odvysílá díl věnovaný sérii Deus Ex

Aktuální díl čtrnáctideníku o herní hudbě, připravovaného Lukášem Grygarem, bude věnován hudbě, kterou jste mohli slyšet napříč kultovní kyberpunkovou sérií. Zazní nejenom staré dobré motivy z roku 2000, ale také čerstvá muzika z Mankind Divided nebo  některé povedené remixy či písničky, které s univerzem JC a Alexe Dentonových a Adama Jensena souvisejí.

Warren Spector a jiní navrátilci: lze odejít a zase se úspěšně vrátit k vývoji her?

Těžko rozporovat, že s únorovým návratem Warrena Spectora zpět k hernímu vývoji – nota bene k vývoji System Shock 3 a duchovního pokračování Ultima Underworld – se svět stal zase o něco krásnějším místem. Spector, svého času populární vývojář podepsaný pod hrami jako Ultima Underworld, System Shock, Thief nebo Deus Ex, sice v posledních letech neplatil zrovna za reklamu na úspěch, hříchy minulosti už ale každý evidentně zapomněl. Jenže s navrátilci, kteří chtěli z vlaku herního byznysu vyskočit, a pak si to rozmysleli, je to těžké – v případě celé řady comebacků se totiž nakonec ukázalo, že nápady respektovaných vývojářů už nemají tu sílu, jakou měly kdysi. 

Nový díl herního pořadu Games TV se ohlíží za sérií Deus Ex

Kdykoli se vyhlašují nejlepší hry všech dob, Deus Ex atakuje první příčky. Oznámení už čtvrté hry (Deus Ex: Mankind Divided) pro nás bylo perfektní záminkou připomenout si jednotlivé díly série a třeba je i představit těm z vás, kdo jste s nimi ještě neměli tu čest.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
10. prosince 2003
Recenze