Dead State
Věková dostupnost

Dead State

Články

Přehled lednových recenzí na Games.cz

První měsíc roku za námi, což je ideální příležitost ohlédnout se za tím, co jsme tento měsíc na Games.cz recenzovali, a jak nás ten či onen titul zaujal. Tradiční povánoční sucho se letos nekonalo a byť se leden nedá v žádném případě srovnávat s neuvěřitelně nabitým podzimem, bylo i přesto do čeho píchnout a co hrát. V průběhu ledna jsme nakonec recenzovali patnáct her napříč všemi žánry a čerstvě skončené vánoční sezóně navzdory se mezi nimi nachází hry původu nezávislého, ale též "velké" hry od renomovaných studií.

Zombie tahovka Dead State se připomíná videem a demoverzí

Je to přes půl roku, co tahové strategické RPG Dead State prošlo na Steam Greenlight. Dead State má kořeny na Kickstarteru, kde projekt vybral přes 300 tisíc dolarů. Tématem vypadá jako tradiční zombie záležitost současnosti, tedy herní variace na Walking Dead. Tedy, ne, že by šlo zrovna v zombie žánru vymýšlet mnoho odlišných situací. A navíc lid to tak chce. Dal na to oněch 300 tisíc.

Greenlightem prošlo osmnáct nových her včetně Dreamfallu

V nejnovějším kole reality show jmínem Steam Greenlight zvítězily skoro dvě desítky her různého zaměření. V celé té sebrance primárně potěší přítomnost Dreamfall Chapters: The Longest Journey a neméně vymodleného Death Inc. Řada vítězů však pochází i z konzolových nebo tabletových vod, jako úspěšný český Dead Trigger, který bude nově k mání i na PC. Taktéž retro projekty by se daly krájet. Celý, pěkně velký, seznam her najdete uvnitř článku.

Deset minut se zombie tahovkou Dead State

O kickstarterové zombie tahové strategii Dead State jsme nějaký ten měsíc neslyšeli (pokud jste na hru nepřispěli a nedostali extra info) a teď se hlásí o pozornost desetiminutovým videem, v němž se představuje primárně boj v rámci ještě rozpracované hry. Přestože nejde o finální podobu hry, nevypadá Dead State vůbec špatně, zvláště pokud milujete tahové strategie.

Nezávislý rozcestník – RPG vede k možnému osvícení

Na Rozcestníku vystřelily nové směry, a nezávislí vandrovci se tak mají zase kde toulat. Zjistíte, co je to RPG ne-epických rozměrů. Možná se zamilujete do dívky s fialovými vlasy ráže: „Videoherní hrdinové, rozstřílím vás na cucky!“ Vandrovci, navštívíte i dalekou a dávnou Indii, ačkoliv osvícení si z cesty nejspíš neodnesete. A tak se raději ještě vypravte do známých fantastických koutů, jež po čase mohou zavonět stejně silně jako tenkrát v Baldurově bráně. Šťastnou cestu!

Dead State chce být survival RPG ze staré školy

Dobré zboží si kupce vždycky najde. V případě projektů z Kickstarteru je samozřejmě ošemetné hovořit o dobrém zboží, když se většinou jedná teprve o zamýšlené či rozpracované projekty, ale taková už je realita. Tentokrát si dostatek kupců/investorů našlo zombie RPG Dead State od DoubleBear Production, o kterém první zmínky padaly už před dvěma roky a já se tu červenám studem za to, že zatím unikalo pozornosti celé redakce Games.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
15. ledna 2015
Recenze