Dead Rising 3

Dead Rising 3

Články

Capcom zavřel studio Capcom Vancouver, tvůrce série Dead Rising

Náznaků bylo několik, finální rozsudek padl přes noc. Japonské vydavatelství Capcom se rozhodlo zavřít svou pobočku ve Vancouveru a ukončit všechny tam vznikající projekty. Důvodů bude asi víc, ale hlavní verdikt zní: „…[Capcom] se bude soustředit na vývoj hlavních titulů v Japonsku.“

Rok života s Xbox One: klady a zápory konzole, která nedávno dorazila do ČR

Za pár týdnů uplyne přesně rok, co se ve světě začala prodávat konzole Xbox One od Microsoftu, aby nastoupila do přímého boje proti PlayStation 4 od Sony. Zároveň uplynulo několik týdnů od chvíle, kdy se začala konzole Xbox One oficiálně prodávat i v naší zaostalé krajině. Při té příležitosti jsme se rozhodli navázat na test Xbox One z prosince 2013 a podívat se, jak a jestli vůbec se během roku na trhu konzole od Microsoftu prostřednictvím updatů a jiných aktivit změnila k lepšímu, k horšímu nebo jestli se vůbec někam posunula. Nejdříve si však dáme rekapitulaci událostí.

LEVEL 245 vás společně s Destiny vezme na průlet sluneční soustavou

Po letní přestávce jsme zpět na stáncích s novým číslem Levelu. V pořadí 245. LEVEL se už několik hodin vyhřívá na stáncích, v obchodech JRC/Brloh a ve virtuálních výlohách elektronických distribucí Publero a Flowie. Všechno vypadá tradičně a obvykle, přesto je ale LEVEL 245 výjimečný. Poprvé od března 1999 si LEVEL můžete pouze číst - jak jsme oznámili v červenci, k Levelu už nebudeme pravidelně přidávat plné hry. Věříme ale, že ani tak na svůj oblíbený časopis nezanevřete. Od jeho restartu v loňském roce jsme kladli důraz hlavně na zajímavé texty a těch nabízí i LEVEL 245 více než dostatek.

Filmový Dead Rising je malý experiment cílený na fanoušky

Filmové adaptace her producenty v zámoří stále ještě netáhnou. Zčásti je to způsobeno tím, že Hollywood se začíná stávat obětí vlastních dogmat a ztrácí schopnost zkoušet něco produkčně nového, zčásti za to může i fakt, že herní filmy nikdy moc nevydělávaly a kvalitativně se nedrží příliš vysoko nad průměrem. Nedůvěru ve standardní distribuční proces tak dokazují i okolnosti vzniku filmové verze Dead Rising.

Konzole Xbox One je oficiálně v prodeji i v ČR a SR

Stejně jako v případě konzole Xbox 360 jsme si v ČR a SR museli oproti jiným zemím počkat i na zahájení prodeje konzole Xbox One. A opět se čekání protáhlo skoro na rok, i když spíše papírově, protože kdo chtěl, mohl si Xbox One koupit v okolních zemích (typicky Německo) a používat zahraniční účet pro Xbox Live. Ode dneška je však pořízení Xbox One a užívání většiny funkcí Xbox Live mnohem pohodlnější, protože se konzole, hry pro ni a samozřejmě i příslušenství začala oficiálně v ČR a SR prodávat. Společně s tím se také rozeběhla tuzemská verze služby Xbox Live, jakkoli není lokalizovaná do češtiny.

Předobjednávkový balíček nabízí za 10 999 Kč Xbox One s dvojicí her

Český Microsoft potvrdil, že k zahájení prodeje konzole Xbox One v ČR dojde skutečně 5. září, jak už bylo dříve oznámeno (viz článek), doporučená maloobchodní cena se zastavila na částce 10 999 korun a konzole bude k dostání v několika variantách včetně dvojice předobjednávkových bundlů. V levnější variantě tak kupříkladu najdete dvojici her, což není za 10 999 vůbec špatná nabídka.

Bleskovky

  • 15. 10. 2014 - Capcom Vancouver (Dead Rising 3) pracuje na akční AAA hře z pohledu třetí osoby.

  • 17. 6. 2014 - PC verze Dead Rising 3 nepoběží v 60fps z důvodu nedostatečné optimalizace kódu.

  • 12. 6. 2014 - Capcom nabídne odemčení framerate Dead Rising 3 nad 30fps, ale vývojáři poté nedokáží garantovat, že nebude docházet k chybám ve fyzice či se zombie.

  • 6. 6. 2014 - Minimální a doporučené systémové požadavky PC verze Dead Rising 3 odhaleny.

  • 5. 6. 2014 - Capcom na E3 určitě ukáže Dead Rising 3 (PC), Monster Hunter 4 Ultimate, Monster Hunter Freedom Unite (iOS), Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy a Ultra Street Fighter IV.

  • 5. 6. 2014 - V databázi STEAMu se objevil záznam Dead Rising 3.

DLC

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
29. prosince 2013
Recenze