Dead Effect 2

Dead Effect 2

Články

Vychází plná verze české střílečky Dead Effect 2

Po únorovém startu v early access programu na Steamu vychází ostráverze česká zombie FPS Dead Effect 2. Dvouletý vývoj hry tak došel ke zdárnému konci, a pokud byste snad nevěděli, s čím máte v případě projektu uherskohradišťského studia BadFly čest, můžete si přečíst recenzi mobilní verze hry. Anebo se podívat na trailer, je dost výmluvný.

Seznam výherců, kteří získali lístky na vyhlášení cen Česká Hra Roku 2015

V rámci festivalu animovaných filmů Anifilm se ve dnech 6. a 7. května koná v Třeboni tradiční videoherní akce GameDay, která pro návštěvníky představuje ideální příležitost seznámit se s domácí herní scénou. Krom přednášek tuzemských vývojářů a možnosti zahrát si tituly českých i zahraničních tvůrců je ale součástí GameDay 2016 i vyhlášení nejlepší české hry za rok 2015. A právě na tuhle slavnostní událost se třicítka vylosovaných, kteří se zapojili do naší soutěže, dostane zadarmo. Pokud jste soutěžili, hledejte své jméno v článku. Tady je kompletní seznam.        

Česká zombie akce Dead Effect 2 z mobilů zamířila i na PC

Recenze druhého Dead Effectu sice příliš nadšeně nevyzněla, rozhodně se ale nejednalo o propadák. Pokud vás na PC první díl této české zombie střílečky zcela minul, rovnou sáhněte po dvojce. Po vydání na zařízeních s Androidem a s iOS se dočkali i majitelé PC a Maců, protože hra koncem února vyšla v early accessu na Steamu.

GDS 2015: Jarek Kolář o psaní příběhu pro mobilní free to play střílečku Dead Effect

Snad až na sportovní hry a různé simulátory potřebuje každá hra "nějaký" příběh, zápletku nebo jistou formu vyprávění. Dokonce i tituly, které nemají ambici oslovit hráče originalitou v žádném aspektu včetně příběhu, a staví na relativně jednoduchých mechanismech - třeba mobilní střílečky. Pravdou ale je, že sestavit zápletku a napsat možná jednoduchý, ale plně funkční příběh právě pro podobné hry je pořádná výzva! Své o tom ví Jarek Kolář, vývojář s bohatými zkušenostmi, který pracoval na titulech jako Mafia 2 a 3, Vietcong 1 a 2, Tajemství Oslího ostrova nebo Dead Effect 1 a 2. A právě o tvorbě zápletky a příběhu pro Dead Effect hry se Jarek Kolář rozpovídal (anglicky) v přednášce během Game Developers Session 2015, jejíž záznam najdete v článku. 

Pražská konference Game Developers Session opět přivítá vývojáře z celé Evropy

Pátek 27. a sobota 28. listopadu se pro české vývojáře, novináře a zájemce o vývoj her obecně ponese ve znamení největší české vývojářské konference Game Developers Session 2015. A nejenom české, nýbrž rovnou středoevropské, jak se chlubí organizátoři z organizace České hry. Mají k tomu ovšem dobrý důvod, který nejlépe prezentuje program dvoudenní akce, která nabídne celou řadu zajímavých přednášek i příležitostí k diskusi s tvůrci her z celé Evropy. „Je ještě nějaká šance se na GDS dostat, přestože se koná už teď o víkendu?“, ptáte se možná. Odpověď je pozitivní, stačí následovat tento odkaz. Pojďme se tedy podívat, čím konkrétně by vás mohla GDS 2015 zaujmout.

Na Androidu a iOS vyšla česká akce Dead Effect 2

28. října vyšla na Android a na iOS česká akční hra Dead Effect 2, což je pokračování dobře hodnoceného mobilního titulu, který později vyšel i pro PC a Mac (viz recenze). Původní hra dosáhla deseti milionů stažení, potenciál hráčské základny je tedy obrovský a přilákat takové hráče může například i následující trailer.

Bleskovky

  • 19. 1. 2017 - České indie studio BadFly rozesílalo herním novinářům kódy k plné hře Dead Effect 2 s tím, že pokud ji udělí příliš negativní hodnocení, v budoucnu se dalších kódů nedočkají.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
53/100
Datum recenze:
20. ledna 2016
Recenze