Darksiders II
Věková dostupnost

Darksiders II

Články

Nový díl Darksiders závisí na úspěchu HD remasteru

Budoucnost série Darksiders byla v jednu chvíli přinejlepším nejistá – TQH v roce 2012 spadla z herního nebe a jednotlivé projekty a značky si rozebrali jiní vydavatelé. Zprvu tak pochopitelně nešlo zaručit, zda se ta či ona značka ještě vůbec dočká nějakého dalšího dílu. Jedním z takových případů byla i série Darksiders, kterou si zajistila firma Nordic Games. Nedávno vydala Deathinitive Edition, remaster druhého dílu hry s lepší grafikou a kompletní nabídkou DLC pro PC a současné nové konzole. U tohoto by však "kariéra" série Darksiders rozhodně dkončit nemusela.

Vylepšená edice Darksiders II vychází na Steamu, pro majitele původní verze s 80 % slevou

Nejenom konzoloví fanoušci dvoudílné série Darksiders se mohou podívat na zoubek vylepšené edici druhého dílu, který pro Xbox One a PS4 vyšel před pár dny s podtitulem Deathinitive Edition. Dnes by totiž měla vyjít i pro PC a vydavatel z Nordic Games si při té příležitosti vymyslel zajímavou marketingovou akci. Rozšířenou a takzvaně definitivní edici Darksider II totiž někteří majitelé původních titulů získají zdarma, jiní zase s výraznou slevou. Tak se podívejme, kdo má na co nárok.

Zítra vychází Darksiders II Deathinitive Edition pro PS4 a Xbox One

Některé hry si remaster zaslouží. Nebo si alespoň jejich tvůrci a vydavatelé myslí, že oni si zaslouží příjmy od hráčů, kteří neměli tu čest s originálem. V tomto případě si to ovšem myslí Nordic Games, kteří koupili značku Darksiders z pozůstalosti zkrachovalého THQ. Zítra tedy na PlayStation 4 a Xbox One vychází remasterovaná Darksiders II Deathinitive Edition, která nás vrací na krvavou cestu nejobávanějšího jezdce Apokalypsy – Smrti.

Bývalí tvůrci Darksiders se vrací s Battle Chasers, RPG adaptací fantasy komiksu

Mnohým z vás pravděpodobně značka Battle Chasers příliš mnoho neřekne, nejde však o něco v zábavním průmyslu nového. Před 14 lety totiž vyšel poslední díl tohoto komiksu, jenž v následujících měsících oživne nejen v komiksové podobě, ale také ve formě hry kombinující prvky JRPG, izometrického pohledu na herní svět a stylizace odpovídající původnímu komiksu. To vše s pomocí Kickstarteru. O úplně první koketování se světem her však nepůjde – tvůrce komiksu Joe Madureira se přesunul do světa her, kde pracoval například na vývoji série Darksiders. Ostatně, jakmile uvidíte obrázky z Battle Chasers, bude vám jasné, odkud Darksiders čerpala svůj vizuální styl.

Postapokalyptické RPG Bedlam připomíná "Fallout na kolečkách"

Po včerejší zmínce o Graywalkers: Purgatory bylo nutno odčinit historickou křivdu a věnovat pár slov i "konkurenční" post-apo hře Bedlam. Její stylizovaná grafika i koncept v sobě kombinují svět po konci světa s roguelike principy a působí jako recept na hru, u které strávíte opravdu hodně dramatických hodin. O unikátní zážitek se má při tom postarat náhodné generování herního prostředí, jak je u nezávislých her čím dál častější.

Vývoj Darksiders II stál 50 milionů dolarů, něco podobného si Nordic nemůže u trojky dovolit

Všichni tušíme, že hospodaření THQ nebylo zrovna ukázkové, ostatně virtuální náhrobek této firmy budiž důkazem. Na to, že v případě Darksiders II ujela produkční ruka, poukazuje i Lars Wingefors, šéf firmy Nordic Games, která koupila značky Darksiders a Red Faction z pozůstalosti THQ. Zároveň ale upozorňuje, že s podobným hýřením penězi u Nordic rozhodně počítat nemáme.

Bleskovky

  • 2. 1. 2020 - Na Epic Games Store si můžete zdarma vyzvednout Darksiders: Wrath of War, Darksiders 2 a Steep.

  • 16. 7. 2018 - Stahujte neoficiální pohled z první osoby pro hru Darksiders 2.

  • 29. 11. 2016 - Majitelé prvního dílu Darksiders obdrží remasterovanou Warmastered edici zdarma.

  • 11. 6. 2015 - Studio Nordic Games oznámilo Darksiders 2: Deathinitive Edition pro Xbox One a PS4. Kromě vylepšené grafiky (a rozlišení 1080p) se můžete rovněž těšit na všechna vydaná DLC.

  • 28. 5. 2015 - Nordic Games připravuje remasterovanou HD verzi Darksiders 2 s podtitulem Deathinitive Edition pro PS4, která kromě vylepšené grafiky nabídne i všechna doposud vyšlá DLC.

  • 26. 9. 2014 - Členové Xbox Live Gold programu získají v říjnu 2014 zdarma Xbox One titul ID@Xbox. Majitelé X360 obdrží Battlefield: Bad Company 2 a Darksiders II.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
29. srpna 2012
Recenze