Curiosity – what’s inside the cube

Curiosity – what’s inside the cube

Články

GDC 2014: Peter Molyneux a jeho cesta k indie vývoji aneb od uklizeného stolu zpátky k chaosu

Peter Molyneux je uspávač hadů a vypravěč pohádek. Když k vám ale promlouvá jako zástupce většího studia nebo vyloženě velké firmy, jde o něco jiného, než kdy svým divadelním výstupem prezentuje sám sebe jako nezávislého tvůrce v rámci studia 22cans.

Curiosity byla odkutána, vítěz se stane bohem

Tak co, také jste si odkutali svůj kus kostky v Curiosity, než vás to přestalo bavit (nejlepší způsob byl dlaní v kruhu přejíždět po displeji, po deseti minutách se vám vysměje manželka i pes)? Každopádně, ať už jste u krychle Petera Molyneuxe vydrželi, nebo jste to po čase vzdali, vězte, že celý závod je u konce a poslední políčko bylo odťukáno.

Molyneux experimentuje, Curiosity se teď může i stavět

Než Peter Molyneux spustil Kickstarter na Godus, vypustil do světa hru - nehru Curiosity. Někdo tomu říká hra, on tomu říká experiment a mě to bavilo asi tak minutu. Každopádně celá pointa Curiosity je, že musíte neustálým ťukáním uždibávat destičku po destičce, až se kolektivně s hromadou dalších ťukačů dostanete doprostřed. Ten, kdo zasadí finální ťuk, objeví jakési echt tajemství, které mu má změnit život. Což tvrdí Molyneux. Teď ale všemi mastmi mazaný designér z Anglie přidal do Curiosity prvek, díky kterému se k onomu tajemství nemusí nikdo nikdy dostat.

Curiosity: síla experimentu

Dvě desítky let ve velkém byznysu? Pro někoho to může být ráj, ale Peteru Molyneuxovi to stačilo. Letos se rozloučil s pozicí kreativního ředitele Microsoftu a pronajal si část opuštěné rozlehlé kanceláře v britském Guildfordu. Jeho životní příběh se tak pěkně vrátil na začátek: z garáže na špičku a zpět do garáže. Je tu ale jeden zásadní rozdíl – dnes už není tím naivním mladíkem, který se na začátku osmdesátých let omylem dostavil na život určující schůzku ve firmě Commodore. Teď už je respektovaným tvůrcem.