Counter-Strike

Counter-Strike

Články

Nový mód pro Fortnite je poctou Counter-Striku

Máme tu únor, což znamená, že v polovině měsíce budeme mít svátek svatého Valentýna. Se zamilovaností si na první dobrou asi nespojíte zrovna Fortnite, její téma pro tento měsíc se nicméně jmenuje Love And War a lásky se tentokrát nepřímo dočkává Counter-Strike. Mód Search And Destroy proti sobě staví dva týmy po šesti hráčích, kteří v až sedmi kolech musí rozhodnout o osudu jedné bomby.

Vzpomínáme: Counter-Strike přinesl dodnes nepřekonaný multiplayerový zážitek

Čas od času někdo zapochybuje o tom, zdali jsou skutečně Half-Life 1 a 2 těmi nejvýznamnějšími střílečkami dějin. I kdyby však šlo o podprůměrné akce (což ani náhodou není pravda), počet modifikací, které z nich přímo vycházejí a které mnohdy zásadně pozměnily herní svět, by sám o sobě vystačil na historický status. Mezi všemi podobnými mody je Counter-Strike, který ve verzi 1 vyšel před 19 lety, 8. listopadu 2000, dozajista králem.

Hry slouží stále více jako náborový prostředek do armády

Ačkoliv se zatím žádné seriózní studii nepodařilo prokázat spojení mezi vyvoláním reálného násilí a hraní násilných her, řadě ozbrojených složek na světě to nikterak nebrání využívat her jako nástroje užitečného pro nábor rekrutů. Článek na webu GamesIndustry upozorňuje, že trend užívání válečných her jako média spojujícího náctileté hráče a vojsko je na vzestupu –  bližší průzkum ale ukáže, že v honbě za vojáky videoherního věku už dávno nejde jenom o úspěchy hlavního tahouna America’s Army.

NSA sledovala Xbox Live, World of Warcraft a mnoho dalších her

Nově odhalený a zveřejněný dokument americké NSA odhalil, že její agenti a také přidružené organizace jako je britská GCHQ aktivně sledovaly oblast online a MMO her stejně jako kanály „herní“ komunikace. Tuto informaci zveřejnil server Guardian z balíku informací poskytnutého Edwardem Snowdenem. Více než osmdesátistránkový dokument si můžete v celé kráse přečíst zde.

Novinky.cz spojují výbuch ve Frenštátu s hraním Counter-Strike

Zatímco diskuse o vlivu násilných her na mládež a jejich konzumenty obecně se na konto tragédie na škole v Sandy Hook rozvinula do mile konstruktivní podoby a konzervativní svalování viny na hry je kontrováno smysluplnou argumentací i v mainstreamových médiích, v české kotlině se jede dál podle starého mustru. Narážím na dnešní článek na Novinky.cz, který na titulek „Vrah z Frenštátu měl zálibu v násilných počítačových hrách“ láká k přečtení textu, jenž de facto představuje výčet několika problémových aktivit spojených s osobou Antonína Blažka, odpovědného za nedávnou tragédii. Hry si ovšem ze všeho vyjmenovaného vysloužily výsadní postavení...

Lead and Gold aneb kovbojský Counter-Strike

Představení šestice postav z multiplayerové střílečky, která vychází zítra.

Bleskovky

  • 1. 4. 2020 - Na Steamu se z ničeho nic objevil Soldat, multiplayerová akce z roku 2002 inspirovaná Worms a Counter-Strikem.

Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
20. března 2001
Recenze