Commandos: Behind Enemy Lines

Commandos: Behind Enemy Lines

Články

Pohled novýma očima na staré hry

Změnil se herní průmysl, nebo spíš my?

Commandos: Behind Enemy Lines slaví 20 let, hitem se stalo náhodou

Na konci července uplynulo dlouhých dvacet let od vydání prvního dílu Commandos: Behind Enemy Lines. Kultovní taktická strategie říznutá logickým hlavolamem dala vzniknout vlastnímu subžánru nástupců, přesto se však nakonec odporoučela do věčných lovišť. Pohled na vznik i možný návrat značky Commandos naznačuje, že její tvůrci nikdy neočekávali takový úspěch svého výtvoru.

Vydavatelský gigant Kalypso koupil tvůrce Commandos. Má velké plány s novými i existujícími hrami

Hezky se nám sešly dvě obdobné klasiky. Včera jsme se dozvěděli o novém updatu pro realtime taktickou westernovku Desperados, dnes je na řadě její předloha Commandos. Ta se nově ocitá pod hlavičkou mediálního molocha Kalypso, který má určité plány s již existujícími tituly od Pyro Studios, ale zároveň chce dále rozvíjet zavedené značky.

Na GOGu probíhají velké týdenní slevy, ke svému nákupu dostanete Double Dragon Trilogy

Léto je už tradičně největším svátkem snad všech hráčů. Jde totiž o období, kdy se dva giganti Steam a GOG předhánějí v počtu zlevněných titulů a výši samotných slev. Jen ať se klidně perou, protože z toho těžíme převážně my. Byť asi počet zlevněných titulů kraluje na straně Steamu, GOG na druhou stranu nabízí v tomto případě hned tři hry zdarma k vašemu prvnímu letnímu nákupu.

Kam zmizely hry ve stylu Commandos?

Nezávislých experimentů i nostalgických výletů do minulosti je dnes přehršel. Je proto zajímavé vypíchnout, na které žánry se v tomto přetlaku paradoxně nedostává. Jedním z těch, které zůstávají zcela mimo aktuální boom, jsou i hry postavené na mustru Commandos od studia Pyro. Co se vlastně stalo s tímto tolik populárním žánrem, a můžeme se někdy dočkat jeho renesance?