City of Brass

City of Brass

Články

Exotickým prostředím říznutá akce s bičem City of Brass vychází na PC i konzolích

Pohádky Tisíce a jedné noci nejsou ve hrách tak často využívaným tématem, jakým by bezesporu mohly být, nemluvě o použití biče jako jedné ze zbraní. Obě dvě věci v sobě kombinuje novinka City of Brass, která se z fáze předběžného přístupu přehoupla do fáze „vydáno“.

Nové hry, které vychází v tomto týdnu

Další týden představuje opět žánrový mix, v němž se střídají velké i malé hry, akční i strategie. Ti, kterým už chybí historický Total War by měli zpozornět, protože se válečné výlety do historie vrací v Thrones of Britannia z raného středověku. Ale nejde o jediný zajímavý titul, což se už dozvíte z našeho videa, které jako vždy sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Do levačky bič, do pravačky šavli! City of Brass vyjde v květnu

Pokud jste někdy zatoužili zahrát si za Indiana Jonese v pohádkách Tisíce a jedné noci v herním stylu Bioshocku, pak se na vás brzy usměje štěstí. City of Brass je totiž přesně takovou hrou. Ze všech stran se na vás valí hordy prokletých kostlivců, nad jejichž hlavami se houpete na biči a sekáte po nich scimitarem. Tato čistokrevná first person akce vychází již za měsíc.

K City of Brass patří bič, šavle a exotické prostředí ve stylu Indiana Jonese

To si takhle bývalí vývojáři prvního BioShock z Uppercut Games usmysleli, že by se měli vrhnout do vývoje akční hry z pohledu první osoby (kvůli zkušenostem) a že by onou osobou mohl být třeba Indiana Jones a celé by se to mohlo odehrávat v Arábii. Voilà, zrodila se City of Brass. Exotické prostředí, v levačce bič, v pravačce kinžál, hordy nepřátel, spousty pastí a nekonečné, zatím jen předběžné umírání.

City of Brass spojuje Indiana Jonese a Pohádky tisíce a jedné noci

Než proskočíte otevřenou branou, dobře si zkontrolujte výbavu. Šavle? U pasu. Bič? V ruce. Výbušná váza? Není, ale tu seberete někde uvnitř. Improvizace je koneckonců v Mosazném městě klíčovým prvkem. Proč všechny ty smrtící pasti nechat ležet ladem, když na ně můžete vmanévrovat nepřátele? Proč bojovat, když se pomocí biče vyšvihnete nad hlavy všech zlých monster? A když se vám něco nepovede a umřete, prostě to zkusíte znovu. Kombinace Pohádek tisíce a jedné noci, Indiana Jonese a roguelike mechanik – to je chystaná akční adventura City of Brass.