zavřít

K City of Brass patří bič, šavle a exotické prostředí ve stylu Indiana Jonese

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

To si takhle bývalí vývojáři prvního BioShock z Uppercut Games usmysleli, že by se měli vrhnout do vývoje akční hry z pohledu první osoby (kvůli zkušenostem) a že by onou osobou mohl být třeba Indiana Jones a celé by se to mohlo odehrávat v Arábii. Voilà, zrodila se City of Brass. Exotické prostředí, v levačce bič, v pravačce kinžál, hordy nepřátel, spousty pastí a nekonečné, zatím jen předběžné umírání.

City of Brass samozřejmě není složená z licencí Bioshock, Indiana Jonese a Pohádek tisíce a jedné noci, ale od každého z těchto děl si bere část jejich kouzla. Hlavním tahákem se zdá být bič, který neslouží jen ke spráskání nepřátel, odbavení jejich zbraní a možná i omráčení, ale díky němu se zhoupnete přes rokli a vyšplháte na vyvýšená místa.

Dokonce se bude hodit při řešení jednoduchých hádanek, jako je šlehnutí obrovského oka do... no do oka, které mrknutím otevře dveře pod sebou. Co nepůjde vyřešit bičem, to pozná ostrost vaší šavle a sílu vašich nadpřirozených schopností.

Nabízí se samozřejmě otázka, co je součástí rané verze hry v early accessu. Základem je zatím jedna kampaň o 12 úrovních, ve kterých na vás číhají stále nová a nová monstra, pořád lepší výbava a smrtelnější pasti. Díky roguelike podstatě hry se o další porci zábavy postará nutná znovuhratelnost a denní výzvy hodnocené v online žebříčcích.

Dále počítejte se dvěma lokacemi (město a zahrady), 18 typy nepřátel, souboj s jedním minibossem, 6 různých mečů a 6 bičů, 17 pastí a další pomůcky na cestu k bossovi. Všechno samozřejmě v následujících 6-12 měsících nabobtná, než z toho bude plnohodnotná hra. City of Brass je na Steamu v dočasné slevě za 18 eur, za týden stoupne na 23 eur.

Tagy: poušť akční adventura first person roguelike indiana jones

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.