zavřít

YouTube se chce stát platformou pro interaktivní příběhy

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Black Mirror Bandersnatch se před pár měsíci dočkalo pozornosti většiny předplatitelů Netflixu, rozhodně se ale nedá říct, že by interaktivní filmy byly nějakou novinkou. Rozhodnutí YouTube přijít s platformou pro jejich vytváření a sledování až teď, se tak může zdát trochu překvapivým. Ale lepší pozdě než nikdy. Když můžete na Netflixu hrát hry od Telltale, proč nehrát hry mezi klipy s koťátky a obsahem kabelky vaší oblíbené youtuberky?

Interaktivní divize YouTube začne fungovat pod vedením Bena Rellese a bude se soustředit na větvení videí a jeho využití v živých přenosech. Diváci si tak při premiérách budou moct třeba společně odhlasovat, jakým směrem se má příběh zrovna ubírat.

Doteď jste si na YouTube maximálně směli vybrat, jakou reklamu zrovna chcete vidět, ale plně interaktivní programy jsou podle společnosti náročnější na implementaci. Ve větvení se vám kupříkladu musí do paměti načíst několik videí naráz, aby volba mohla být plynulá.

YouTube má něco ze své programové nabídky a nových nástrojů pro tvůrce představit příští měsíc, zatím ale není jasné, jestli součástí oznámení už budou interaktivní příběhy. Kromě Netflixu do rozvoje filmů a seriálů s volbami investuje také americký řetězec Walmart. Čeká nás renesance interaktivních filmů? Uvidíme.

Tagy: YouTube interaktivní film Netflix

Zdroje: Bloomberg

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1499 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.