E3 2020 byla zrušena
zdroj: ESA

E3 2020 byla zrušena

11. 3. 2020 17:32 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Aktualizace (17:32): Spekulace se potvrdily. Došlo k tomu, co si asi nikdo nepřál: kvůli epidemii koronaviru byla zrušena letošní E3 v Los Angeles. Společnost ESA, která konferenci organizuje, to oznámila dnes v odpoledních hodinách našeho času. Místo fyzické výstavy prý dojde alespoň na „online zážitek.“

Oficiální vyjádření ESA si můžete přečíst zde, ale nic šokujícího se tam asi nedozvíte. Červnová konference je zkrátka příliš blízko na to, aby si její organizátoři mohli být jistí, že se mezitím situace s koronavirem vyřeší. A bezpečnost je přeci jen na prvním místě.

ESA ovšem alespoň slibuje, že se pokusí koordinovat onlinový zážitek, takže o nová oznámení, streamy a videa bychom 9. až 11. června neměli přijít. Něco podobného na Twitteru slibuje například Ubisoft a Xbox, tak doufejme, že se všichni velcí hráči dají dohromady a že z toho nakonec bude hezká show.

I tak je to špatná zpráva: novináři si nebudou moci zahrát nejnovější tituly a přinést svoje dojmy, hráči budou závislí pouze na pečlivě připravených PR prezentacích bez toho, aby hry někdo mohl kriticky zhodnotit, sami vývojáři budou připraveni o možnost networkingu a osobních dohod, díky nimž už v minulosti přežilo nejedno malé studio.

Zrušení E3 je o to bolestivější, že se na ní podle informací Jasona Schreiera z Kotaku měla poprvé ukázat společnost Warner Bros. Ta údajně měla předvést novou hru ze světa Batmana, dále nový projekt vývojářů z Rocksteady, a co je asi nejzajímavější, novou hru ze světa Harryho Pottera. Doufejme, že i Warneři nám svou neúčast vynahradí na internetu.

Původní zpráva (10:15):

Jakmile jsme se dozvěděli o zrušení tradiční vývojářské konference GDC, nechal se pořadatel E3, společnost ESA, slyšet, že losangeleský veletrh bude. Ale jen pár dní nato vyhlásilo Los Angeles stav nouze a bylo jen otázkou času, kdy dojde i na E3. Asi se doufalo, že se do června situace s nemocí vyřeší, ale zatím se jen přiostřuje. Podle mnohých zdrojů se dnes dočkáme oficiálního zrušení největšího herního svátku.

Asi jako první propálil tuto informaci do světa svérázný vydavatel Devolver Digital na svém Twitteru: „Všichni zrušte své hotely a lety na E3.“ Nenápadné potvrzení toho, že se letošní E3 skutečně nebude konat, co říkáte? Devolver nejde pro vtípky daleko, ale v tomto případě mu kryjí záda zahraniční média s mnoha zdroji tvrdícími totéž.

Několik zdrojů se obrátilo na GamesSpot, ArsTechnicu i GamesIndustry, ačkoliv samozřejmě přesně nevíme, o jaké zdroje jde, protože se kryjí anonymitou. Svou troškou do mlýna přispěl i známý investigativní novinář Jason Schreier, kterému dva zdroje prozradily, že dnes ráno dojde k oficiálnímu zrušení veletrhu. Ráno v Americe u nás znamená během odpoledních hodin.

Na druhou stranu Jason přiznává, že má i třetí zdroj, přímo navázaný na organizátory ESA, podle nějž ke zrušení dnes nedojde. Tým prý o situaci diskutuje, ale ještě se nerozhodl. Oficiální vyjádření tedy možná nepadne dnes, ale vše nasvědčuje tomu, že se letos budeme muset obejít bez E3. Bylo by to vůbec poprvé od založení výstavy v roce 1995.

To nutně neznamená, že bychom přišli o všechny novinky. Sice se na výstavu nepodíváme a nezahrajeme si tam očekávané hry, ale například tiskové konference Microsoftu, Devolveru, Square Enixu, Bethesdy a dalších mohou být odvysílány online.

Nejnovější články