Autoři Guild Wars 2 čelí masivnímu propouštění
zdroj: tisková zpráva

Autoři Guild Wars 2 čelí masivnímu propouštění

22. 2. 2019 12:37 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

ArenaNet, bellevueské studio stojící za populárními onlinovkami ze série Guild Wars, zřejmě přijde o velkou část svého personálu. Dceřiná společnost jihokorejského NCSoftu trpí klesajícím zájmem hráčů, ani přes vlnu propouštění se nicméně ArenaNet neplánuje o Guild Wars 2 přestat starat. Zatím se neví, kolika ze zhruba čtyř set zaměstnanců se restrukturalizace firmy dotkne.

Šéfka NCSoft West, Songyee Yoon, rozeslala včera zaměstnancům ArenaNet následující e-mail: „Naše herní zisky klesají s tím, jak naše značky stárnou, odklady při vývoji PC a mobilních titulů z nich ještě více ukrajují, zatímco se naše výdaje na západě stále zvyšují. Nejde o udržitelný vývoj, který by vedl k úspěchu.“

Yoon se dále vyjádřila, že firma musí snížit náklady a projít restrukturalizací, při které kupříkladu spojí vydavatelské divize ArenaNet a NCSoftu v jednu. Nikdo ze zaměstnanců v této chvíli ještě neví, jestli v rámci snižování nákladů přijde o práci, někteří z těch, kdo pracovali na nyní zrušených neoznámených projektech, s tím ale víceméně počítají.

ArenaNet v současnosti poskytuje podporu Guild Wars 2, které vyšlo v roce 2012 a potýká se s klesajícími počty hráčů, což mohlo zčásti vést k rozhodnutí o propouštění. Na druhou stranu se zdá, že právě tým vyvíjející updaty pro Guild Wars o práci nepřijde. Většina ze zhruba čtyř set zaměstnanců však pracuje na neoznámených projektech.

NCSoft není v zavírání nevýdělečných her žádným nováčkem. V minulosti už ukončil podporu pro Garriottovu Tabula Rasa, City of Heroes od Cryptic Studios nebo loni po čtyřech letech pro MMORPG Wildstar. Úplné zavření ArenaNetu zřejmě zatím nehrozí, updaty pro Guild Wars 2 budou podle vyjádření vycházet dál v „normálním režimu.“

Nejnovější články