Activision chystá velké propouštění, především v oddělení mimo vývoj
zdroj: tisková zpráva

Activision chystá velké propouštění, především v oddělení mimo vývoj

11. 2. 2019 11:09 | Byznys | autor: Aleš Smutný |

V Activion Blizzard se stále odehrávají velké změny. Jak jsme vás před časem informovali, na řadě vedoucích postů došlo ke změnám a následně i přišel rozvod z rozumu, kdy Activision raději pustil studio Bungie i se značkou Destiny. Nyní ale přichází podle zpráv renomovaného webu Bloomberg další, nepříjemná část restrukturalizace, která spočívá v rozsáhlém propouštění.

Bloomberg uvádí, že zítra se rozhodne o dalším osudu stovek zaměstnanců Activision Blizzardu. Podle zdrojů webu se firma rozhodla centralizovat některá oddělení a zbavit se některých nadbytečných pozic, které vznikly jak kvůli odchodu Bungie, tak i kvůli snaze snížit rozpočet.

Samotní zástupci Activision Blizzard odmítli toto komentovat jak Bloombergu, tak i Jasonu Schreierovi z Kotaku, který má řadu skvělých zdrojů. Nicméně to, že k propouštění dojde, Schreier potvrzuje. Podle jeho zdrojů se propouštění bude týkat oddělení mimo samotný vývoj, tedy publishingu, marketingu a obchodního oddělení. V rámci této restrukturalizace ovšem má dojít ke zmíněné centralizaci, která zřejmě o to více omezí autonomii Blizzardu, který Activisionu přijde příliš neproduktivní.

Schreier naznačuje, že se propouštění může týkat celého support týmu Destiny, od PR přes obchodní oddělení až po sociální sítě, který od odchodu Bungie nemá zadanou žádnou práci a nezdá se, že by pro zaměstnance bylo místo v jiných týmech. Je to na jednu stranu nepříjemné, ale na druhou, bohužel, pochopitelné, protože v rámci redukce nákladů málokterá firma bude hledat místo pro zaměstnance, kteří najednou nemají fakticky co dělat.

Nikdo ovšem neříká, že propouštění nezasáhne další týmy. Pokud se objeví informace o tom, kolik lidí a odkud Activision Blizzard propustil, budeme moci usuzovat, jakou naléhavost škrtům firma přikládá a mimo jiné i to, co asi čeká Blizzard.

Nejnovější články