Blues and Bullets

Blues and Bullets

Články

Best of 2015: Nejlepší adventura

Příznivci adventur si budou letopočet 2015 pamatovat jako další skvělý rok „svého“ žánru. Nejde jen o to, že díky hrám jako The Book of Unwritten Tales 2, Tormentum nebo Technobabylon neztratily ani loni na dechu point’n’click adventury. Vedle nich totiž vznikla řada moderních kusů, které se sice nedrží klasického ovládacího schématu, ale to nejdůležitější, tedy vyprávění příběhu a budování atmosféry, zvládají na jedničku. A konečně, stranou nezůstaly ani inovace a nové nápady, které jeden z nejstarších herních žánrů potřebuje jako sůl...

Zákulisní video poodhaluje taje vývoje noirové adventury Blues and Bullets

Blues and Bullets je název klasického amerického bistra, vedle toho je ale také Blues and Bullets titulem, ve kterém se hráči ujímají role chlapíka, který dostal na lopatky Al Caponeho a který si v následném policejním důchodu pořídil právě toto bistro. Ovšem co čert nechtěl, důchod se vůbec nekonal. A díky následujícímu zákulisnímu videu se můžeme podívat pod pokličku toho, jak takové post-policejní noirové a na epizody rozdělené dobrodružství vzniká.

GamesPlay: hrajeme noirovou detektivku Blues and Bullets

Nestává se příliš často, aby z čistého vývojářského nebe spadla bez jakéhokoli humbuku hra, která člověka nadchne a ukáže, že svěží nápady ještě tvůrci na celém světě nevyčerpali. Ukázkovým příkladem takového projektu byla první z plánovaných pěti částí detektivní adventury Blues and Bullets, které Ondra Švára uštědřil v recenzi devítku s tím, že skvěle pracuje s příběhem, atmosférou, grafickým zpracování i hratelností. Že si Ondra nevymýšlí, o tom se můžete přesvědčit v následujícím gamesplayi.

Fight Club #236 HD: Gundam sem, Gundam tam

Je vedro! Překvapivě, vzhledem k tomu, že vrcholí léto. Přesto jsme se i tuto středu pokusili podat během vysílání tradičního podcastu Fight Club slušný výkon. Předstírat, že jsou „cool“ se pokoušeli Pavel Dobrovský, Adam Homola, Lukáš Grygar a Petr Poláček, kteří rozebrali následující témata.

Přemožitel Al Capona se vrací z důchodu v noirové detektivce Blues and Bullets

Tak trochu do stylu úvodní scény seriálu Black Sails se stylizuje video z Blues and Bullets – gangsterky z let padesátých, ve které se hráči ujímají role Eliota Nesse, detektivka známého z reálu díky zatčení Al Capona. O dvacet později je Ness již ve výslužbě a jako soukromé očko vyšetřuje případ zmizení několika dětí. Tedy, vyšetřování ještě nezačalo - rozeběhne se až 23. července, kdy první z pěti kapitol hry vyjde za pět babek na Steamu.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
6. září 2015
Recenze