Blackguards 2
Věková dostupnost

Blackguards 2

Články

Souhrn recenzí, které vyšly na Games.cz v únoru a březnu

Od posledního souhrnu uplynuly skoro dva měsíce a na Games jsme mezi tím publikovali přes 30 recenzí malých, velkých, dobrých i méně dobrých her. A protože se vám řada titulů jistě už dávno vykouřila z hlav, nabízíme vám k nahlédnutí komentovaný soupis jejich recenzí, abyste viděli, co všechno za hry vám uniklo a musíte si ještě zahrát (než vyjde další pecka, na kterou čekáte).

Stojaté lednové vody čeří dnešní vydání temného strategického RPG Blackguards 2

Může se sice zdát, že všechny zajímavé hry začnou vycházet až letos v březnu, ale dnešní vydání strategického RPG Blackguards 2 ukazuje, že hráči, co všechno stihli dohrát během Vánoc, se nemusí na začátku roku 2015 nudit. Jednička zabodovala temnou atmosférou, propracovanými pravidly RPG systému Das Schwarze Auge (The Dark Eye) a překvapivým zaměřením na konkrétní postavy, což je motiv, který hodlá dnes vydané pokračování dále rozvíjet.

Blackguards 2 upraví systém bojů a nechá vás vyslýchat zajatce

Temné fantasy Blackguards zabodovalo především poctivým přístupem ke zpracování mechanik žánru RPG tahovka. Blackguards 2 by měla rozšířit velkou část herních funkcí, což jsme nakousli už v minulém videu, které se ale věnovalo spíše příběhu a systémové novinky jen letmo zmínilo. Nové video ale deficit vyrovnává, když se věnuje především konkrétním změnám v boji a správě vašeho tažení při boji proti otrokáři Marwánovi.

Video z tahovky Blackguards 2 vysvětluje zápletku a nové funkce

Původní Blackguards byla povedenou fantasy tahovkou, ve které navíc nepadala tradiční klišé a spíše se sázelo na temnější ladění a podobně černý humor. Všechny fandy žánru tedy jistě potěšilo promptní oznámení pokračování ze strany Daedalicu. V něm se vrátí starý známý Marwán i „hrdinové“ původní hry. Právě oč v Blackguards 2 půjde vám vysvětlí čerstvé video, jež navíc doprovází první obrázky.

Daedalic oznamuje pokračování strategického RPG Blackguards

Pokračování povedené RPG strategie Blackguards jsme takhle rychle nečekali. Jednička vyšla loni, my jsme hru recenzovali v lednu tohoto roku a už tu máme oznámení Blackguards 2. Dvojka se bude odehrávat pár let po událostech jedničky a vrátí do hry některé známé postavy. Pořád ale půjde o strategické RPG, které bude stát na tahových soubojích.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
3. února 2015
Recenze