Beholder

Beholder

Články

Simulátor totalitního práskače Beholder se dočká pokračování

Ruská dystopická strategie o životě domovníka v totalitním režimu Beholder vyšla loni na podzim a Ondřej Švára ji ve své recenzi popisuje jako „špičkovou hru na totalitu, kde se na nesvobodu pohlíží očima obyčejných lidí a rozjímá o morálce“. Tohle rozjímání se dočkalo příznivých kritik nejen u nás, a tak tvůrci z Warm Lamp Games oživí dystopický svět znovu, tentokrát z pohledu úředníka.

Best of 2016: Nejlepší strategie

Některé hry prověří vaše reflexy, jiné po vás chtějí bystrou mysl a plánovací schopnosti šachového velmistra, další vyžadují chladnokrevnost tváří v tvář hektickým či stresujícím podmínkám. Existuje však jeden žánr, který kombinuje všechny požadavky do úžasné královské disciplíny, a tím žánrem jsou strategie. Tedy, je pravda, že pokud se místo RTS jedná o tahové tituly, reflexy ani chladnokrevnost zas tak nepotřebujete. A taky je fakt, že čtyři z pěti námi nominovaných her jsou tahové. Ehm. Víte co? Zapomeňte na tenhle úvod a radši se podívejte na (podle nás) nejlepší strategie roku 2016! 

V demoverzi hry Beholder rozhodujete o životě a smrti nájemníků v totalitním státě

Palec nahoru pro odvážné herní projekty, které se nebojí prozkoumávat temné stránky lidské povahy. Nemožná morální rozhodnutí, volby menšího zla, přežití za cenu jiných nevinných životů… Tím vším se v posledních letech zabývaly hry jako Papers, Please nebo This War of Mine. A do velmi podobných vod, páchnoucích zradou, neštěstím a zoufalstvím, se vydává i ruská hra Beholder, jejíž demo si můžete stáhnout na Steamu.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
2. prosince 2016
Recenze