Battle Chasers: Nightwar
Věková dostupnost

Battle Chasers: Nightwar

Články

Darksiders Genesis je diablovka s novým jezdcem Apokalypsy

V herních kuloárech se šuškalo o tom, že THQ Nordic na letošní E3 oznámí nové Darksiders. Bylo trošku těžší tomu uvěřit vzhledem k tomu, že Darksiders III vyšla teprve před půl rokem, ale nyní už víme, v čem je zakopaný pes. Darksiders Genesis je totiž odbočkou od hlavní série, kterou lze velmi snadno přirovnat k Diablu.

Bývalí tvůrci Darksiders vydali RPG Battle Chasers: Nightwar inspirované stejnojmenným komiksem

Některé projekty musí skončit, aby si na ně někdo po více jak dekádě vzpomněl a oživil je v nové formě. Přesně tak tomu je v případě komiksu Battle Chasers z přelomu tisíciletí, který se právě dočkal JRPG adaptace Battle Chasers: Nightwar. 

Nordic Games chystají kvarteto her koketujících s RPG

Vydavatelé z Nordic Games chystají letos a v příštím roce vydat kvarteto velkých titulů (tedy na své poměry), přičemž osloví především milovníky RPG a jeho hybridů s jinými žánry. Osobně jsem vážně spokojený rád, že se konečně dočkám The Guild 3 a komiksové JRPG Battle Chasers: Nightwar. Kromě nich se ale také můžete těšit na SpellForce 3 a Elex od tvůrců Gothicu. 

Bývalí tvůrci Darksiders se vrací s Battle Chasers, RPG adaptací fantasy komiksu

Mnohým z vás pravděpodobně značka Battle Chasers příliš mnoho neřekne, nejde však o něco v zábavním průmyslu nového. Před 14 lety totiž vyšel poslední díl tohoto komiksu, jenž v následujících měsících oživne nejen v komiksové podobě, ale také ve formě hry kombinující prvky JRPG, izometrického pohledu na herní svět a stylizace odpovídající původnímu komiksu. To vše s pomocí Kickstarteru. O úplně první koketování se světem her však nepůjde – tvůrce komiksu Joe Madureira se přesunul do světa her, kde pracoval například na vývoji série Darksiders. Ostatně, jakmile uvidíte obrázky z Battle Chasers, bude vám jasné, odkud Darksiders čerpala svůj vizuální styl.

Bleskovky

  • 16. 4. 2017 - V Nintendo Direct zaznělo několik názvů Switch her - Splatoon 2, Minecraft, Mario Kart 8 Deluxe, Fate/EXTELLA: The Umbral Star, Disgaea 5 Complete, dva Sonic tituly, Monopoly, Namco Museum, Ultra Street Fighter II: The Final Challengers, Rayman Legends: D

  • 9. 3. 2016 - Battle Chasers: Nightwar, JRPG na motivy úspěšného komiksu, vyjde koncem roku na PC, PS4 a Xbox One.

Hodnocení Metacritic:
80/100