zavřít

Nordic Games chystají kvarteto her koketujících s RPG

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vydavatelé z Nordic Games chystají letos a v příštím roce vydat kvarteto velkých titulů (tedy na své poměry), přičemž osloví především milovníky RPG a jeho hybridů s jinými žánry. Osobně jsem vážně spokojený rád, že se konečně dočkám The Guild 3 a komiksové JRPG Battle Chasers: Nightwar. Kromě nich se ale také můžete těšit na SpellForce 3 a Elex od tvůrců Gothicu. 

The Guild 3 připravují od roku 2014 kanadští vývojáři z GolemLabs. Asi největším trumfem hry by měla být adaptivní umělá inteligence, která vychází z šesti vlastností jednotlivých NPC. Ty určují pravděpodobnou reakci na nově nastalé situace. Děj se opět odehrává v Evropě na začátku 15. století a dostáváte do ruky rodinu, kterou povedete k ekonomickému, politickému či mocenskému úspěchu (a nebo všem najednou). Samotné město v The Guild 3 budou rozvíjet nové čtvrti, které vznikají průběžně podle nárůstu populace, politického vlivu v jednotlivých oblastech a dalších proměnných.

Jakmile ve hře získáte určitý ekonomický obnos, který vám zajistí udržitelný rozvoj vašich pozemských statků, můžete ekonomickou stránku předat do ruky automatickému správci a zaměřit se na politiku, intrikaření a celkové rozšiřování své moci a ne jen pokladnice. Hratelnost bude více sandboxová, protože je jen na vás, co si zvolíte za cíl své dynastie, zda vládu nad městem, zničení protivníků či jiný scénář. K dispozici bude samozřejmě řada povolání a k nim i strom schopností. Soupeřit nebudete jen s AI, ale k dispozici bude i multiplayer až 16 hráčů. Znovuhratelnost podpoří i editor map, které půjde sdílet i s ostatními hráči.

SpellForce 3 se vrátí ke kořenům žánru a bude se držet mixu RTS a RPG. Příběhově se odehrává před prvním dílem. Vytvořit budete moci vlastního hrdinu, včetně setu schopností a následně s ním vést své rozsáhlé armády do bitev. Díky tomu, že příběhově bude hra zasazena před první titul, nebude třeba znát příběh původních her, nicméně znalci příběhu ocení několik narážek na budoucí události z lore. K dispozici bude i multiplayer, který půjde hrát jak kooperativně, tak i proti sobě.

Postapokalyptické RPG Elex od Piranha Bytes jsme si už představovali v rozsáhlém preview. V jejím rámci uvidíte mix fantasy se sci-fi v příběhu, kde nemusíte být ani dobří, ani zlí, protože hra se bude snažit vyhnout černobílému pohledu na svět po konci světa. Nicméně vzhledem k tomu, že hra vyjde až příští rok (na PC, PS4 a Xbox One), Nordic Games nic nového nesdělili, jen potvrdili, že se na ní pracuje a studio s ní počítá jako jedním titulem z "velké čtyřky."

O Battle Chasers: Nightwar jsme naposledy psali v souvislosti s jejich kickstarterovým projektem, který byl úspěšný. Jde o JRPG, na níž ale pracují především vývojáři, kteří stojí za Darksiders. Počítat můžete s tahovými bitvami a propracovaným příběhem, který čerpá ze stejnojmenného komiksu. Jednotlivé dungeony budou náhodně generované, přičemž hráč si bude moci zvolit obtížnost. Na výpravy se budete vydávat s triem hrdinů a před každou výpravou musíte počítat s tím, jakou byste mohli potřebovat výbavu. Navíc hra bude disponovat půvabnou grafikou, která vychází právě z komiksu, který navíc vizuálně ovlivnil právě Darksiders.

Tagy: středověk akční fantasy RPG historická dungeon JRPG postapokalypsa

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.