Aliens vs Predator (1999)
Věková dostupnost

Aliens vs Predator (1999)

Články

Vzpomínáme: Aliens versus Predator byl filmovou hrou nejvyšší jakosti

Po taktické stránce je detektor pohybu ze ságy Vetřelec asi jedním z nejhorších nápadů v dějinách válčení. Z perspektivy hororového filmu jde však o brilantní myšlenku – a v hororové hře uměl hrát na nervy ještě vydatněji. Nekonečno granátů bylo vystřeleno do otevírajících se dveří nebo neškodných myšek a nekonečno nervových kolapsů prožito, když se namísto nich na obzoru objevilo hejno xenomorfů. Vzpomínky z prvního „moderního“ Aliens versus Predator, který vyšel před 20 lety, 30. dubna 1999, zůstávají živé dodnes.

Retro GamesPlay – hrajeme akční FPS Aliens vs. Predator

Hry podle filmů, filmy podle her. Minulý týden jsme si udělali výlet do Jurského parku, dnes si pro změnu užijeme návrat do světa Vetřelců a Predátorů. Predátor: Evoluce půjde do kin v září, jeho filmová a herní historie se ale táhne už přes třicet let, s kvalitativními výkyvy do obou směrů. Kterým směrem to bylo v případě Aliens versus Predator, to se dozvíte v dnešním Retru.

GOG nabízí slevy na klasické střílečky a rozdává zdarma Rise of the Triad

GOG se věnuje slevovým a výprodejovým akcím se stejnou pravidelností jako Steam či jiné digitální distribuce. Tento týden se GOG zaměřil klasické first-person střílečky a v rámci akce nazvané Silver Bullets navíc rozdává (logicky bezplatně) 30 tisíc kopií (viz recenzi) remaku Rise of the Triad zdarma. Pokud byste se ale mezi těch třicet tisíc vyvolených nedostali, dostanete šanci si hru následně koupit s 80% slevou. Nejde ale o jediný titul v rámci Silver Bullets proma, který je v následujících dnech k dostání s výraznou slevou.

GOG rozdává Aliens vs Predator Classics 2000 za účast v betatestu GOG Galaxy

GOG připravuje vlastního klienta GOG Galaxy, který potřebují pořádně otestovat a nejlépe s pomocí hráčů/uživatelů. Samozřejmě ne zadarmo. V duchu svých předešlých akcí tak GOG rozdává Aliens vs Predator z roku 1999 všem, kteří se přihlásí do betatestu Galaxy na této stránce. Pak už stačí jen počkat na email s kódem k aktivaci hry, kterou pak můžete testovat v GOG Galaxy.

Chtěli byste remake původního Aliens vs Predator v CryEngine 3?

Kdo si vzpomíná na Aliens vs Predator z roku 1999 od Rebellionů, tomu srdíčko při pohledu na níže plácnuté video zaplesá. Na svoji dobu pěkná a povedená hra, která měla hlavně výbornou atmosféru, se totiž remakuje. Ne celá a zatím jen jako mod do Crysis 2. Časem by z toho mohlo možná být i něco víc. Nedělá to žádná profesionální firma, jen jeden nadšenec, který si říká oldschool.Dave. A vypadá to parádně, posuďte sami: