Alien: Isolation
Věková dostupnost

Alien: Isolation

Články

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

Hry podle filmů: Dlouhá cesta ke kvalitě

Laciné pokusy vydojit ještě pár dolarů z populárního hitu kin, ale i pecky, o kterých se mluví se stejným obdivem jako o jejich filmových předobrazech. Hry podle filmů si prošly dost dlouhou a dost bolestivou cestu. Teď to ale vypadá, že se dostaly do cíle a nikdy nebyly v lepší formě. Možná i proto, že už vlastně podle filmů moc nejsou...

Souhrn videí z tiskové konference Nintenda

Sérii konferencí z E3 zakončilo Nintendo se svým Directem, ve kterém se objevilo několik vítaných překvapení, návraty spousty starých známých, nové informace o zástupu očekávaných her a mnoho dalších roztomilých výtvorů. Víc než 40 nadcházejících her jsme pro přehlednost hodili do jednoho článku.

Jedna hra s Vetřelcem nestačí, chystá se MMO střílečka

Nedávné oznámení mobilního titulu Alien: Blackout mnohým fanouškům série pořádně hnulo žlučí, byť asi ne tolik jako loňské fiasko v podobě ohlášení Diablo Immortal. Naštěstí pro ně chystají FoxNext Games ještě jeden titul pro PC a konzole, což by v polykání téhle hořké pilulky mohlo nedočkavým fandům pomoct.

Úspěch Alien: Isolation vzešel z umělé inteligence a práce se zvukem

Před zhruba rokem tradiční britský producent real-time strategií Creative Assembly vydal inovativní horor Alien: Isolation (recenze zde). Nejčastěji byla ve spojitosti s hrou skloňována umělá inteligence hlavní bestie, která stopovala hráče a mohla jej napadnout v nejrůznějších okamžicích. Navzdory řadě drobných chybek a občas nevypočitatelnému chování xenomorfa se Alien: Isolation prodalo přes 2 milióny kopií a stala se zní nejzajímavější a nejúspěšnější hororová hra posledního roku. S odstupem času je tedy zajímavé seznámit se s ohlasy vývojářů na to, co se jim povedlo, co nikoliv, a jak jinak se prostřednictvím Alien: Isolation pokusili vnést do hororových vod svěží vánek.

Podívejte se, jak mohla vypadat Alien: Isolation z pohledu třetí osoby

Jedním z prvků, které nejvíce pomohly plíživému hororu Alien: Isolation, byl pohled z očí hlavní hrdinky. Tenhle prvek nesmírně pomáhal ponoření se do stresové situace a každý krok Ripleyové byl i krokem vaším. Nicméně právě tento typ pohledu nebyl ve hře od začátku. Prozradil to Alistair Hope, šéf designu, na přednášce na GDC 2015. Původně totiž tým chtěl vytvořit hororovou hru ve stylu Resident Evil 4 či Silent Hill 2 a k tomu patří i kamera za ramenem hlavní hrdinky. Jak by to vypadalo se můžete podívat na videu v článku.

Bleskovky

  • 29. 4. 2016 - Obrazem: Takhle by mohlo vypadat Alien Isolation v Unreal Engine 4.

  • 9. 11. 2015 - Pokud chcete v klidu prozkoumat svět Alien: Isolation, stáhněte si mód, který zmrazí nepřátele.

  • 4. 5. 2015 - Neoficiálně: Hry Alien: Isolation, Company of Heroes 2 a Game of Thrones budou podporovány virtuální realitou HTC Vive.

  • 11. 3. 2015 - Creative Assembly (Alien: Isolation) připravuje nový AAA blockbusterový titul pro PC, Xbox One a PS4.

  • 5. 3. 2015 - Video: Podívejte se, jak by vypadal Alien: Isolation z perspektivy třetí osoby.

  • 26. 1. 2015 - PlayStation verze Alien: Isolation dohrálo pouze 15,4% majitelů hry.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
8. října 2014
Recenze