Age of Defenders

Age of Defenders

Články

Vývoj her v Česku v roce 2013 - část 2.

Seznam všech českých her vydaných v roce 2013 jste už asi viděli díky odkazu v prvním díle našeho miniseriálu. Ve druhém dílu (z celkových čtyř) se tak můžeme pustit rovnou do povídání o tom, jak prožily uplynulý rok firmy Craneballs, Flow Studio, Geewa, Grip Games, Hexage, Hyperbolic Magnetism a Icarus Games. Sami se tak můžete přesvědčit, jak rozmanitou záležitostí je vývoj her v České republice.

Pohled kamerou do zákulisí vývoje české hry Age of Defenders

Honza Horčík nedávno strávil několik hodin v brněnském studiu české firmy Geewa, kde právě probíhají dokončovací práce na crossplatformové strategii Age of Defenders – ambiciózním projektu původně čtyřčlenného týmu Cuketa, který kráčí za svým cílem navzdory řadě překážek a peripetií. O mnohých z nich se dočtete v honzově textové reportáží, kterou doplňuje i následující dvojice making of videí.

Age of Defenders: jak vzniká český tower defense

Geewa je jednou z mála českých herních firem, kterým se podařilo proniknout mezi světovou elitu. Až dosud byly její doménou především casual webové online hry. S akvizicí brněnského herního týmu Cuketa a jejich tower defense projektu Age of Defenders v září 2012 dala ale pražská Geewa jasně najevo, že se nebojí rozšiřovat svůj vliv i do dalších sfér.