Nejčtenější články týdne: Souboj Final Fantasy VII a Modern Warfare 2
zdroj: Square Enix

Nejčtenější články týdne: Souboj Final Fantasy VII a Modern Warfare 2

12. 4. 2020 16:03 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Uplynulý týden se nesl ve znamení dvou předělávek starších her. V jednom případě jedné z nejlepších singleplayerových kampaní ve střílečce své doby, Modern Warfare 2. Ta vyšla poměrně nečekaně, a i když trochu zestárla, je dobrá. Co naopak zestárlo hodně a potřebovalo pořádně zamakat, je Final Fantasy VII. Jeho obrovský a ambiciózní remake je konečně venku, a i když jde navzdory názvu hry jen o první část celého dobrodružství, stojí to za to. FF7 je navíc absolutní klasika, a tak není divu, že se recenze remakeu dostala hned na špici nejčtenějších článků týdne.

Nejčtenější články týdne

Witchcraft and Wizardry (Minecraft mod)
S čím nepomůže studio, to přenechte fanouškům. Vyšlo obrovské potterovské RPG v Minecraftu
Fanoušci Harryho Pottera roky čekají na kvalitní herní zpracování své brýlaté modly, přestože všechny filmy (a tedy i knihy) svoje adaptace už dostaly. Kvalita těchto her ale s každým dalším dílem upadala a od poslední hry brzy uběhne první dekáda. Před rokem a půl jsme sice byli únikem nalákaní na nové RPG z Bradavic, ale dodnes se tato spekulace nepotvrdila. Fanoušci proto začali jednat a vytvořili plnohodnotnou hru ve hře – Harryho Pottera v Minecraftu.
Render PS5 devkitu podle Letsgodigital
Jak funguje boost PlayStationu 5? Vývojáři prý nemusí nic optimalizovat, vše je automatické
Jedna z překvapivých vlastností nadcházejícího PlayStationu 5 je variabilní frekvence grafické jednotky a procesoru. Ve světle konkurenčního Xboxu i aktuální generace konzolí, které favorizují fixní takty CPU/GPU, jde o nový přístup. Jak to ale bude fungovat? Dosáhne PS5 vždy maximálních hodnot? Nebude výkon kolísat? Na to se snažil poskytnout odpovědi Mark Cerny v dalším rozhovoru pro Eurogamer.
Final Fantasy VII Remake
Final Fantasy VII Remake – recenze
Jeden z nejslavnějších hrdinů (a s ním i jeden z nejikoničtějších záporáků) je zpět. Milované, kultovní a dnes již notně zubem času ohlodané JRPG Final Fantasy VII se konečně dočkalo vydání svého remaku. Krásného, moderního a také jen částečného přepracování, které za sebou určitě zanechá výraznou stopu kontroverze a hodně otázek.
Call of Duty: Modern Warfare 2: Campaign Remastered
Call of Duty: Modern Warfare 2: Campaign Remastered – recenze
Moderní válka je zpátky. Call of Duty pokračuje s oživováním původní série Modern Warfare a navazuje na tři roky starý remaster prvního dílu předělávkou dílu druhého, respektive jeho kampaně, která je to jediné, co vás v „nové“ hře čeká. Po multiplayeru byste toužili marně, ale jestli chcete vyplenit gulag a projet se na sněžném skútru, jste na správném místě.
Call of Duty: Modern Warfare 2: Campaign Remastered
Měsíční exkluzivita Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered mi zkazila zážitek
Jsem zvyklý hrát hry na tom systému, na který dostanu recenzentský kód, a nijak zvlášť to neřešit. Střílečky bych radši hrál na PC, závody na PlayStationu, ale když je potřeba vyzkoušet Wolfenstein II: New Colossus na konzoli, tak si prostě zastřílím na konzoli a vůbec mi to nevadí. Bohužel jsem ale objevil jednu výjimku – z hraní remasteru druhého Modern Warfare na PS4 jsem pořádně rozmrzelý.

Redakce doporučuje

Resident Evil piáno
Hry, které lahodí uším: Nejlepší soundtracky podle redakce Games.cz
Debatu, jestli mohou být hry uměním, jsme už dávno uzavřeli v jejich prospěch, ale může za to nejen grafická stránka. Spousta titulů se honosí ozvučením a hudebním doprovodem, který s klidem trumfne i filmové soundtracky a dá se sám o sobě považovat za umělecké dílo. Které herní písničky si v redakce broukáme? Ponořte se do našeho výběru!
Resident Evil 8: Village
Spekulace: Resident Evil 8 ponese podtitul Village, vrátí se v něm Chris Redfield
Neuběhl ani den a máme tu další šeptandu o populární hororové sérii, tentokrát od fanouškovského webu Biohazard Cast, kterému informace poslal anonymní zdroj mailem. Korespondují s těmi včerejšími, a dokonce jsou doplněné o obrázek, v němž Capcom potenciálně předvádí celkem chytrou hru s logem nadcházejícího Resident Evil 8. Tedy pardon, VIII. Village? Na oficiální formát názvu si budete muset ještě počkat.
DualSense ovladač pro PS5
DualShock se přejmenuje na DualSense. Venku jsou první fotky ovladače pro PlayStation 5
Zatímco ovladač pro další generaci Xboxu prakticky přebírá vzhled toho stávajícího, nový DualShock, tedy promiňte, DualSense, se dočká výrazných změn v designu. Kromě větších a zaoblenějších gripů upoutá na první pohled dvojí barevnost ovladače, které nově vévodí bílá barva.
E3 2020
E3 2020 nakonec neproběhne ani virtuálně
Je to skoro měsíc, co společnost Entertainment Software Association zrušila letošní výstavu E3, která se měla konat v Los Angeles v polovině června. Alespoň částečně ji měla nahradit její online část, kde společnosti měly svá oznámení prezentovat digitálně, ESA se nicméně rozhodla, že kvůli komplikacím ve spojitosti s COVID-19 nic takového v červnovém týdnu neproběhne. Vystavovatelé tak budou vše vydávat na vlastní pěst.
Castlevania - seriál
Seriál Castlevania od Netflixu ukazuje, jak má vypadat adaptace videohry - recenze
Castlevania je jednou z klíčových značek videoherní historie a je hřích, že se nedočkala v posledních letech tolik potřebné revitalizace. Náplastí na to ovšem může být, a také je, animovaný seriál z produkce Netflixu, který se řadí mezi to nejlepší, co můžete v rámci videoherních adaptací vidět. Pokud jste jej doposud ignorovali, doufám, že po přečtení této recenze to napravíte.

Videa

Nejnovější články