Nejčtenější články týdne: Rozhořčení nad Warcraftem III, vzpomínání na The Sims i Half-Life
zdroj: Archiv

Nejčtenější články týdne: Rozhořčení nad Warcraftem III, vzpomínání na The Sims i Half-Life

9. 2. 2020 17:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Nejčtenějším článkem týdne byla sice reakce Blizzardu na dění kolem nepovedeného Warcraft III: Reforged, ale co se takhle na minutku pozastavit nad jiným čteným článkem? Konkrétně vzpomínkou na The Sims. Pamatujete na vůbec první díl z roku 2000? Will Wright tehdy založil zcela nový žánr, který sice funguje dodnes, ale překvapivě si zase tolik následovníků nenašel. První kroky s prvními Simíky byly tehdy zjevením a u hry se daly zabít desítky, možná i stovky hodin. Stejně jako někteří z nás zabili desítky, možná i stovky Simíků v bazénech.

Nejčtenější články týdne

The Sims
Vzpomínáme: The Sims je tou nejméně pochopenou hrou dějin
Přiznám se bez mučení: ani jeden díl The Sims jsem nehrál tak, jak nejspíš Will Wright chtěl, aby je lidé hráli. Jenže se zároveň domnívám, že většina lidí, kteří kdy k The Sims usedli, je hrála stejně jako já. Totiž jako simulátor mučení. Série, kterou její autoři zamýšleli úplně jinak, je s námi už 20 let a jeden den. První The Sims vyšli 4. února 2000.
HERE BE DRAGONS RECENZE
Here Be Dragons – recenze
Žil, byl kdysi jednou jeden ctižádostivý mladík jménem Kryštof Kolumbus, který toužil vypravit se na moře a třeba tam objevit něco, co ještě nikdo jiný před ním neobjevil. Avšak v nezmapovaných vodách narazil na mořské příšery, které ho zahnaly do bezpečí všem známé pevniny. Svou cestu nakonec podnikl, ale až poté, co mu banda prazvláštních námořníků pročistila cestu. Škoda jen, že ono čištění je navzdory své zábavnosti velmi repetitivní a neoriginální humor mu na atraktivitě zrovna nepřidá.
Warcraft III
Blizzard reaguje na smršť kolem Warcraft 3: Reforged a vrací peníze
Pokud bychom se ptali fanoušků na Metacriticu, byl by Warcraft 3: Reforged tou vůbec nejhorší hrou všech dob. Metascore, které se po 23 tisících uživatelských hodnoceních ustálilo na 0,5, je negativním rekordem a hráči v něm vyčítají Blizzardu prakticky všechno, od nesplněných slibů po epidemii koronaviru. Společnost se teď trochu kaje a poodhaluje budoucnost, která by překovaný Warcraft 3 měla čekat.
Half-Life: Google Translate Edition
Jak to dopadne, když Half-Life proženete překladačem? Vyzkoušejte Half-Life: Google Translate Edition
Lenost je odporná vlastnost. Obzvlášť v případě, když jako fanoušek překládáte hru z angličtiny do češtiny a používáte k přeložení bloku textu Google. Dnes už se taková praktika snad tolik nevidí a některé fanouškovské překlady dosahují kvalit profesionálních studií. Ale co kdybyste Google Translate použili k vytvoření humorné parodie, jako to dělá modifikace Half-Life: Google Translate Edition?
THE LAST AUTUMN RECENZE
Frostpunk: The Last Autumn - recenze skvělého datadisku
Strategií není nikdy dost. A jen málo z těch dostupných nechá hráče opravdu budovat a růst, aniž by se musel neustále chvět při představě orčí invaze, obléhání Turky či trošky přátelského atomového volejbalu. Ti z nás, kteří si rádi ničím nerušeni kopou na svém vlastním písečku a staví města, hrady či zábavní parky do pěkně symetrických uliček, se tak nemohli dočkat už druhého rozšíření kriticky uznávané survival strategie Frostpunk jménem The Last Autumn. Strategie, kde největším nepřítelem není jiný člověk nebo emzák, ale hlad, omrzliny a blížící se absolutní nula. A teď i podzim.

Redakce doporučuje

Apex Legends
Startuje 4. sezóna Apex Legends s Revenantem v hlavní roli
Respawnu se v minulých dnech podařil roztomilý marketingový kousek – coby nového hrdinu populární battle royale týdny naznačoval šampióna MMA, aby ho během jednoho traileru zabil drsňák Revenant, který přelstil samotnou smrt. Ten se teď blíže představuje v novém videu, které vás zároveň uvede do stavu světa s nadcházející čtvrtou sezónou. Spoiler: hoří!
Dan Houser
Tvůrce série GTA Dan Houser odchází z Rockstar Games
„Dle západní medicíny se ischias, zvaný lidově houser či ústřel, objevuje převážně ve středním věku, a to hlavně pak u mužů. Jedná se o náhle vzniklé bolesti v oblasti bederní páteře,“ píše se na webu Patentní medicína. Dan Houser si sice prošel dovolenou, o jejíž délce se nikomu z nás ani nesnilo, ale asi to nebude bolest zad, kvůli níž opouští slavnou společnost, kterou pomohl založit.
Batman: Arkham Knight
Nový Batman bude podle spekulací reboot a vyjde ještě letos
Na na na na, na na na na, Batman! O pokračování série Arkham se v kuloárech šušká už dlouho, něco naznačují sami vývojáři na svých i oficiálních sociálních sítích a server Geeks WorldWide teď přichází s dalšími nápovědami, co by komiksové hrdiny od DC mělo na PC a konzolích čekat v blízké budoucnosti.
GeForce NOW
Nová konkurence pro Google Stadia: Herní streamování GeForce NOW oficiálně spuštěno
Po několika letech v testovacím režimu vstupuje GeForce NOW do ostrého provozu. Streamování her ze serverů Nvidia startuje za zaváděcí cenu 139 Kč měsíčně a nabídne i bezplatnou variantu. Navíc můžete využít hry, které již vlastníte. Služba je rovnou dostupná i v Česku (na rozdíl od konkurence). Pro manažery Google Stadia to asi nebude úplně pěkná písnička...
Rod Fergusson
Rod Fergusson opouští Gears of War a jde dělat nové Diablo
Rod Fergusson je neodmyslitelně spjatý se sérií Gears of War, na jejíchž dílech nejprve spolupracoval a později je i vedl. Nyní se rozhodl pro změnu a studio The Coalition, kterému šéfuje, vymění za Blizzard a jeho Diablo.

Videa

Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #462 nejen o pokaženém remaku Warcraftu III
Minulý týden Commandos 2 HD Remaster, tento týden Warcraft III: Reforged. Doufejme, že nás příští týden takhle nic nezklame. Blizzard se už sice chytl za nos a slibuje svoji klasickou dlouhodobou podporu. Jenže to nic nemění na tom, že aktuálně vydaný produkt v lepším případě neplní očekávání, v horším případě rovnou lže. A nás to pěkně namíchlo.
Gamesplay_poutáky_ahoj
GamesPlay – trpíme u příšerného Commandos 2 HD Remaster
Commandos 2 HD Remaster se Kalypso těžce nepovedl. To už nejspíš víte z komentáře od Adama a následně z recenze od Michala. Vývojářům se povedlo vzít skvělou starou hru a neskutečně pokazit skoro všechno, co pokazit mohli. Commandos 2 je ale naše srdcovka, a proto jsme si řekli, že zatneme zuby a ještě jednou se ke hře vrátíme.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte od 16:00 Hardware Club #48: Zpackané vydání Radeonu RX 5600 XT
Konkurence je pro zákazníky dobrá, ale někdy plodí podivuhodné přešlapy. Například když se firmy přetahují o důležitý cenový segment, až jedna z nich narychlo změní specifikace svého produktu pár dní před vydáním. Ano, mluvíme o nedávno uvedené grafické kartě AMD Radeon RX 5600 XT, která pod tlakem konkurence dostala na poslední chvíli injekci s vyšším výkonem, ale bohužel tím dala vzniknout trochu nepřehledné situaci.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – Crusader Kings II podruhé #10: Poslední pohanská výprava
A to je konec, milí poddaní. České království pod nadvládou hrabišovské dynastie prosperovalo, vzkvétalo a jak na běžícím páse likvidovalo zbabělé následovníky mrtvého křesťanského boha. V minulém díle se z něj z moci krále Kokynauta dokonce stalo mocné císařství! Náš úkol je splněn… kromě jedné poslední maličkosti. Tou maličkostí je POMSTA.
GamesPlay_LegendyZápaduxxx
Stolní Red Dead Redemption? Hrajeme Legendy západu
Tak je to tady, přátelé. Několikrát jsme to naznačovali, možná jsme o tom i vyloženě mluvili, my to vlastně dokonce i zkusili, ale bohyně techniky nám nepřála. Ale nevzdali jsme se a přinášíme vám náš historicky první GamesPlay stolní hry. Začínáme čerstvou novinkou Legendy západu, kterou na náš trh přináší vydavatelství Mindok.

Nejnovější články