Nejčtenější články týdne: PlayStation 5, DayZ a Quake III
zdroj: Archiv

Nejčtenější články týdne: PlayStation 5, DayZ a Quake III

8. 12. 2019 17:00 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

PlayStation 5. Oficiálně o něm víme už nějakou dobu, ovšem zatím jsme ho neviděli ani neoficiálně. Fotky vývojářských verzí konzole sice kolují internetem už měsíce, nicméně je potřeba zdůraznit, že málokdy vypadala finální verze konzole určené pro zákazníky stejně jako její vývojářská verze. Nad podivným „véčkem“ se tak na internetech zbytečně vzrušuje řada lidí. A i kdyby to nakonec vypadalo nějak takhle? Drtivá většina lidí by si konzoli stejně strčila někam pod televizi a bylo by jim to fuk.

Nejčtenější články týdne

Quake III Arena
Vzpomínáme: Quake III Arena byl milníkem v herní grafice
Na ty screenshoty jsem čuměl jako nebývale vyjevený puk, když jsem v roce 1998 ve Score z veřejné knihovny poprvé nalistoval preview jakéhosi Quake III Arena. Hra „od tvůrců Dooma“ se na nich pyšnila naprosto maniakálně vychytanou grafikou, která musela každému tou dobou připadat prakticky neuvěřitelná. Dané to sice bylo i tím, že většina české herní populace byla pár let pozadu za nejnovějšími trendy, ale ve srovnání s Doomy byl vzhled Quake III Arena, který vyšel před 20 lety, 2. prosince 1999, doslova magický.
PS 5 dev kit twitter
Vývojářská verze PlayStation 5 vyfocena. Potvrzuje dřívější úniky
Vzpomínáte na ten podivný devkit PlayStationu 5, na který upozornila redakce gizmodo a jehož vzhledu spousta lidí, včetně mě, nemohla uvěřit? Inu, vypadá to, že datamineři si připsali jeden bod. Podle dalšího úniku na Twitteru totiž vývojářská verze konzole opravdu vypadá jako hříčka z předminulé generace.
LOST EMBER RECENZE
Lost Ember – recenze nádherného zvířecího dobrodružství
Většina příběhů je už v dnešní době větší či menší kopírka něčeho, co se dochovalo od počátku písemnictví. Najít zcela originální motiv je prakticky nemožné, a tak nám nezbývá než se pokusit alespoň o originální pojetí. Proto autoři stále častěji sahají po hrdinech, kteří nejsou, aspoň na první pohled, lidé. Naštěstí nám příroda nadělila velké množství nádherných zvířat, která je snadné přenést do role filozofujících a trpících charakterů, aniž by musela mluvit. Stačí vzít takového vlka a zasadit ho do dechberoucího světa. Na úspěch je zdárně zaděláno.
Riot
Tvůrci League of Legends, Riot Games, zaplatí přes 230 milionů diskriminovaným ženám
Spor společnosti Riot Games a jejích zaměstnanců kvůli nuceným arbitrážím a sexistické firemní kultuře podle všeho skončí mimosoudním vyrovnáním. Riot se uvolil vyplatit přes 10 milionů dolarů ženám, které během posledních pěti let ve firmě pracovaly a její prostředí je mohlo poškodit. Žalobu kvůli údajné diskriminaci a sexistické firemní kultuře podala dvojice žen na svého bývalého zaměstnavatele v listopadu 2018.
DayZ Livonia
První rozšíření DayZ vás naučí nekrmit medvědy
Za týden tomu bude rok od vydání plné verze českého survivalu DayZ, na kterou se čekalo opravdu hodně dlouho. Mezi kritiky nešlo o moc vychvalovanou hru, ani hráčské recenze nejsou nejpozitivnější. Přesto si DayZ udržuje stabilní základnu hráčů, jejichž počet se pohybuje mezi 8 a 16 tisíci, což je hodně slušné. A tito hráči se nyní mohou vydat do nového prostředí a čelit jeho výzvám.

Redakce doporučuje

mixer
Proč Games.cz přesouvá streamy videí na Mixer
Jak jste si asi všimli, naše poslední tři streamy proběhly mimo YouTube. Původně šlo o provizorium, ze kterého se ale nyní stává vynucený dlouhodobější plán a je fér, abychom tyto přesuny vysvětlili. Zároveň je ale třeba říct, že na YouTube nekončíme, stále tam najdete záznamy všech našich videí včetně těch, která jsme streamovali přes Mixer.
Star Wars Jedi: Fallen Order
Star Wars Jedi: Fallen Order: Co na něm milujeme a co se nám nelíbí
Hvězdným válkám se v herním prostředí poslední dobou moc nedaří, ale Star Wars Jedi: Fallen Order je čestná výjimka. V redakci je nás několik, kdo si dobrodružství mladého padawana Cala Kestise nadmíru užívají, nebo mu dokonce naprosto propadli – a je pozoruhodné, že každý z trošku jiného důvodu. Čtyři chlapci, čtyři názory. Zajímá vás příběh? Soubojový systém? Odvážné explorační mechaniky? Čtěte dál.
Xbox Scarlett Phil Spencer keynote
Nová konzole od Microsoftu nejspíš nakonec vyjde ve dvou verzích
Přípravy na čtvrtou epizodu konzolových válek, která by se měla naplno rozhořet někdy okolo příštích Vánoc, jsou v plném proudu. Úplně přesné složení armád zatím neznáme ani na jedné straně, ale vypadá to, že Microsoft přeci jen vytáhne na bitevní pole s dvěma variantami svého nového zařízení.
Duncan D. Hunter
Americký kongresman zpronevěřil 3,5 milionu korun, část šla na hry na Steamu
Duncan D. Hunter není jméno drsného barbara z nějaké fantasy hry, ale slizkého člověka z americké politiky. Tento kongresman vědomě používal finance ze své volební kampaně pro udržení luxusního životního stylu sebe a své rodiny. Procházelo mu to téměř jednu dekádu, ale nakonec podlehl tlaku vyšetřování a svou nezákonnou činnost přiznal.
Pokémon Sword and Shield
Jak na Pokémony? Rady do života začínajících trenérů
Pokémoni jsou těžkým a komplexním JRPG a svou propracovaností strčí do kapsy většinu západní produkce. Ano, čtete správně. Na první pohled možná vidíte triviální dětskou hru s infantilní grafikou, jenomže pak začnete hrát a uvědomíte si, že jde o mrakodrap složený z mnoha pater komplexních herních mechanik a že se i po desítkách hodin stále nacházíte teprve v přízemním lobby. Proto vznikl následující text. Neobjasní vám zdaleka vše, ale nasměruje vás aspoň k výtahu do vyšších poschodí.

Videa

Jirkuv_okresni_prebor2
Jirkův Okresní přebor #2: Postoupí fotbalový analfabet ze skupiny Ligy mistrů?
V prvním díle našeho částečně komediálního, částečně tragického, částečně zcela triumfálního přenosu ze zeleného pažitu jste mohli sledovat kolegu Jiřího Sváka, hardware experta par excellence, který ovšem o fotbale neví vůbec nic, zápasit s prvními krůčky ve FIFA 20. A dnes nastal čas na přídavek. Podaří se mu pod vedením trenéra Vaška dosáhnout nevídaného sportovního úspěchu a postoupit ze skupiny Ligy mistrů?
final-football-manager-gamesplay-ahoj
GamesPlay – hrajeme Football Manager 2020 se zvídavými otázkami od začátečníka
Je čas opět po roce usednout do vařícího křesla fotbalového manažera. Je čas zběsile řvát na své neschopné svěřence, je čas se radovat jako děcko, když vám ti samí nýmandi vystřílí mistrovský titul. Football Manager je celosvětový fenomén a ani letošní ročník neunikne Vaškově zraku – a tentokrát ani zraku absolutního začátečníka.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Sledujte Fight Club #455 o Star Wars Jedi: Fallen Order i GDS
Star Wars Jedi: Fallen Order je tu s námi sice už několik týdnů a o recenzi se postaral Mr. Hlad, každopádně nám to v redakci nedalo. Star Wars máme rádi, a tak jsme se do předaleké galaxie podívali sami a jsme z ní nadšení. Nejvíc hře propadli Vašek a Jirka, kteří o hře vášnivě diskutují snad každý den, a proto si nemůžeme o nových herních Star Wars v dnešním podcastu nepopovídat.
Gamesplay_poutáky_ahoj
Neznakomp Vašek staví počítač: povede se mu nabootovat?
Stavění počítače není žádná věda. Spousta zkušených builderů by řeklo, že je to vlastně takové Lego pro dospělé. Inu, rozhodně si už dnes nemusíte hrát s jumpery, na druhou stranu pro úplného laika skýtá skládačka jménem PC několik záludností.
Gamesplay_poutáky_ahoj
NeoRetro – hrajeme STALKER: Shadow of Chernobyl
Když se studio GSC Game World vracelo k jaderné katastrofě v Černobylu, asi netušilo, že svou alternativní realitou s mutanty vytvoří kultovní sérii, ke které se fanoušci vracejí dodnes a napjatě očekávají i její další díl STALKER 2, který má vyjít v roce 2021. Dnes to ale nebude o budoucnosti. Podíváme se totiž, kde to všechno začalo.
Gamesplay_poutáky_ahoj
LongPlay – Crusader Kings II podruhé #6: Dnes neumírej!
Ne, z našeho LongPlaye Crusader Kings II se ještě nestala bondovka – v temném středověku jsou bohužel na míru šité obleky a pistole s tlumičem velkou vzácností. Titul posledního Bonda s Piercem Brosnanem si ale vypůjčujeme coby zvolání ke králi Hrabišovi. Bezpodmínečně totiž potřebujeme, aby náš nemocný, chromý dědula ještě pár měsíců vydržel dýchat.

Nejnovější články