Uncharted: Golden Abyss
Věková dostupnost

Uncharted: Golden Abyss

Články

Nathan Fillion je hlavní hvězdou fan filmečku Uncharted

Nathanovi fanoušci, jak herní postavy Drakea, tak herce Filliona, se konečně dočkali tolik let žádaného filmového zpracování série Uncharted. Amatérský kraťas se sice nemůže rovnat hollywoodské produkci, ale to neznamená, že by vás z něj pálilo v očích. Právě naopak. Celých 15 minut je nabito vším, co dělá z Uncharted Uncharted – sympatický hrdina, humor, akce, hledání pokladů a stálí kolegové.

HádejHru: otestujte své znalosti série Uncharted v našem kvízu

V roce 2007 vtrhl na trh hláškující dobrodruh Nathan Drake a hned si získal srdce spousty hráčů. Přestože nebyla Drake’s Fortune bez chyb, měla duši. Což lze říct i o druhém díle, jen to musíte vynásobit deseti. Among Thieves vytřela v roce 2009 oči veškeré konkurenci, zatímco si Lara pečlivě zapisovala poznámky, a úvodní trilogii uzavřel v roce 2011 díl s podtitulem Drake’s Deception. Skutečné zakončení ságy Nathana Drakea ale představuje až čtvrtý díl s podtitulem A Thief’s End, jehož vydání představuje ideální příležitost, abyste si v našem kvízu ověřili znalosti celé série. Víte opravdu o postavách a reáliích Uncharted her všechno?

Dokument o historii Naughty Dog odhaluje tajemství úspěchu tvůrců Uncharted nebo The Last of Us

Videa doprovázející jubilea vydavatelských firem nebo studií bývají většinou ódou na dokonalost otců zakladatelů, známých designérů a samozřejmě i her. Bývají spíše nudná a nezajímavá. Ne tak v případě padesátiminutového dokumentu o vzniku a dosavadní historii studia Naughty Dog, které se proslavilo hrami jako Crash Bandicoot, Uncharted, Jak and Daxter nebo The Last of Us. Samozřejmě, že následující záběry obsahují spoustu chvalozpěvů, ale zároveň jde o zajímavou sondu nejenom do historie Naughty Dog, nýbrž i vývoje her v uplynulých třech dekádách. Pokud vás hry nezajímají jenom jako zdroj zábavy, ale rádi se díváte i za oponu, nebudete rozhodně necelé hodinky času litovat.

Čeká Uncharted přesun do ledu a sněhu? Zítra uvidíme...

Že bychom se po džungli, velehorách a poušti s tunami písku podívali v rámci série...

PlayStation Vita je dobře navržená mašina na hraní a stačí to

Normální lidi se vyspí dvakrát, nadšenci už jen jednou a po necelém roce od uvedení handheldu 3DS se dočkáme dalšího launche videoherního hardwaru. A jestliže už minulý rok se okolo 3DS rozhořela velká a vleklá diskuse o tom, má-li vůbec cenu, aby dál vznikala specifická herní zařízení do kapsy, když máme všechny ty tablety a chytré telefony, tak letos bude v souvislosti s PS Vita ještě delší a bouřlivější. Respektive, ono už to vlastně je dlouhé a bouřlivé, přestože handheld ještě není na trhu.

Kapesní Uncharted: Golden Abyss startuje s videem

Zatímco si na plnohodnotné pokračování konzolového Uncharted musíme po povedené trojce asi ještě pár let počkat, na handheldu tuhle nepříjemnou mezeru může vyplnit Uncharted: Golden Abyss od Bend Game Studios (Syphon Filter). To se u nás začne prodávat 22. února a my vám recenzi přineseme již velmi brzy. Mezitím se můžete pokochat pěkným startovním trailerem, který se nese v tradičním duchu Uncharted her.

Bleskovky

  • 7. 10. 2015 - Prozatím neodhalená nová hra od Sony Bend (Uncharted: Golden Abyss) bude vůbec největším titulem tohoto studia.

  • 27. 4. 2015 - Video: Modder říkající si mr.gas spustil na PlayStation TV dva nepodporované PSV tituly - Uncharted: Golden Abyss a Street Fighter X Tekken.

  • 19. 11. 2014 - Příští hra od Sony Bend (Uncharted: Golden Abyss) se zřejmě chystá pro PSV.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
20. února 2012
Recenze