The Witness

The Witness

Články

Obrovský balíček plný výborných her přispívá desítkami milionů na boj s koronavirem

V období světové karantény je štědrost naštěstí na denním pořádku. Některé hry jsou úplně zdarma, jiné dočasně k vyzkoušení a zároveň ve velké slevě. Ale nemusí to být jen jednosměrná pomoc ze strany vývojářů, kteří se snaží zabavit lidi uvězněné mezi čtyřmi stěnami. Nový Humble Bundle vám do knihovny přidá 45 her, přičemž jeho koupí podpoříte jen a pouze organizace bojující s koronavirem.

V březnu si s PS Plus dáte remasterované Call of Duty a s Games with Gold bitvu rostlin se zombíky

Únor byl plný pozitivních překvapení i nemalých zklamání. Výborný Apex Legends vyvažuje nepovedený Anthem, skvělé Metro Exodus zase bídný Crackdown 3. Pokud vám horší kousky z posledního měsíce neudělaly radost, za pár dní se vám snad zlepší nálada s pěknou nabídkou her z předplatného na konzolích.

Šílený Max pro PS Plus, zabiják ve viktoriánské Anglii pro Games with Gold

Když na to půjdu z osobního hlediska, minulý měsíc na tom byli majitelé PlayStationu předplácející si službu PS Plus o něco lépe než jejich kolegové s Xboxem a Games with Gold. Ne že by snad Superhot a Trials of the Blood Dragon byly špatné hry, to vůbec ne. Ale přeci jen Ratchet & Clank a hlavně Bloodborne jim to natřou na plné čáře. Ale nás teď zajímá duben, a tam dle mého názoru nastává vyrovnaný boj, který potěší obě strany.

Nový díl pořadu Games TV mapuje tajuplné herní ostrovy

Chystáte se na léto někam k moři? A co byste říkali ostrovům sice virtuálním, ale tajuplným, jak ze starých verneovek? Nový díl našeho herního pořadu nabízí hned tři takové ostrovy - Lukáš vás na ploše dvanácti minut provede jejich tajemstvími.

GOG rozjíždí svou největší slevovou akci. Za nákup nabízí zdarma Rebel Galaxy

Objetí z konce prvního Mirror’s Edge si pamatuju dodnes. Nedostatků i skvělých momentů měla hra svého času víc než dost, ale podobné detaily jí pomohly překonat různé chyby a zapsat se do historie jako originální a víceméně povedený pokus o parkour z pohledu první osoby. Jen škoda, že slibně vymyšlený koncept neposunul kupředu ani loňský Catalyst. I přes stáří první a konzervativnost druhé hry bych nad jedničkou stejně hůl nelámal. A jako jednu z aktuálně zlevněných her na GOGu bych vám ji bez mrknutí oka doporučil.

Bleskovky

  • 26. 3. 2021 - Zůstaňte doma a hrajte zdarma hry pro PS4 a PS5

  • 28. 3. 2018 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v dubnu 2018 hry The Witness (XOne), Assassin's Creed: Syndicate (XOne), Cars 2 (XOne / X360) a Dead Space 2 (XOne / X360). (+ video)

  • 12. 10. 2017 - Jonathan Blow v tuto chvíli nechystá Switch verze her Braid a The Witness, má jiné priority.

  • 24. 8. 2016 - The Witness dorazí 13. září na Xbox One.

  • 1. 2. 2016 - Vypadá to, že se v průběhu prvního týdne prodá více kopií hry The Witness, než se prodalo hry Braid za celý rok.

  • 29. 1. 2016 - The Witness se na torrentech stalo hitem. Jonathan Blow (vývojář hry) upozorňuje, že pirátství mu ve vývoji dalšího titulu nepomůže.