The Order: 1886
Věková dostupnost

The Order: 1886

Články

Tvůrci The Order: 1886 se rozrůstají a neomezují se jen na jednu platformu

Autoři The Order: 1886, tým Ready at Dawn, se stále utěšeně rozrůstá a je vidět, že se studiu daří. Na zmíněném steampunkovém dobrodružství si konečně vyzkoušeli plnohodnotnou tvorbu vlastní „velké“ hry a i když se jejich experimentování neobešlo bez občasných zaškobrtnutí, výsledek byl uspokojivý. Důkazem utěšené expanze v byznysu je i akvizice nového člena nejvyššího vedení Paula Samse, zkušeného producenta z Blizzardu. Sams střídá v roli Ru Weerasuriyu, který se zbaví povinností řešit obchodní kontakty a bude se plně moci věnovat vývoji.

Historie filmových scén ve hrách dokazuje dlouhou tradici pronikání filmů do her

Tak nám snaha o kopírování filmů v herním kontextu zabila The Order: 1886. Kontroverzní viktoriánská střílečka v posledních týdnech rozvířila vody svou (relativně) krátkou kampaní a (relativně) přílišným spoléháním na cutscény oproti herním pasážím. Jak už je v podobných případech tradicí, zvedla se promptně velká vlna nevole vyjádřená třeba skrze průměrné hodnocení  a Metacritic kolem 65 %. A stejně jako v minulých letech po každém kontroverznějším AAA titulu, který je obviněn ze slabší herní složky, se houfně objevuje volání po omezení "poslední dobou stále populárnější" snahy o vykrádání filmových postupů. Snad by prý vývojáři měli přestat následovat klišé Hollywoodu a konečně se zaměřit na to, co jde hrám nejlépe, totiž interaktivitu. Když se ale podíváme na historii složitého vztahu mezi hrami a filmem (popř. filmovým médiem, tj. i televizí), vyjde nám z toho jedno mnohem méně radikální řešení než jaké představuje naprostá žánrová očista.

Souhrn recenzí, které vyšly na Games.cz v únoru a březnu

Od posledního souhrnu uplynuly skoro dva měsíce a na Games jsme mezi tím publikovali přes 30 recenzí malých, velkých, dobrých i méně dobrých her. A protože se vám řada titulů jistě už dávno vykouřila z hlav, nabízíme vám k nahlédnutí komentovaný soupis jejich recenzí, abyste viděli, co všechno za hry vám uniklo a musíte si ještě zahrát (než vyjde další pecka, na kterou čekáte).

Vyhlášení výherců v soutěži s The Order: 1886 o trička, hry a parádní sošku

Zájem o sošku, hry, trička a další předměty spojené s filmovou akcí The Order: 1886 předčil naše očekávání navzdory tomu, že tentokrát nestačilo v soutěži odpovědět na několik otázek. Soutěžní email zaplnila úctyhodná řada kratší i delších povídek a nebylo vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší. Nakonec jsme se ale všemi příspěvky úspěšně pročetli a vybrali pětici, která nad ostatními nějakým způsobem vyčnívá.

GamesPlay: hrajeme filmovou akci The Order 1886

Steampunkem říznutá viktoriánská akce The Order: 1886 vzbudila a vzbuzuje emoce a zároveň rozvířila debatu - o adekvátní délce her, o hodnotě her v kontextu jejich ceny a obsahu, ale třeba i o aktuálním vnímání primárně filmových her, které se soustředí na grafiku, příběh, postavy a spíše základní formu hratelnosti. A aby se vám o tom všem dále debatovalo lépe a měli jste po ruce dostatek argumentů, zahrajeme si a náležitě okomentujeme The Order: 1886 v dnešním gamesplayi.

Bleskovky

  • 23. 6. 2020 - Facebook koupil tvůrce Lone Echo, studio Ready At Dawn

  • 27. 5. 2016 - Příští týden dojde k odhalení nové hry od Ready at Dawn (The Order: 1886)

  • 25. 1. 2016 - Obrazem: Podívejte se, jak vznikala postava Lakshmi pro The Order: 1886.

  • 21. 11. 2015 - V Saudské Arábii se na seznam zakázaných her nově dostaly tituly Fallout 4, The Witcher 3, Sleeping Dogs, The Order 1886 a herní série Tomb Raider (včetně Rise of the Tomb Raider).

  • 25. 9. 2015 - Nový VR titul od Ready at Dawn poběží na stejném engine jako The Order: 1886.

  • 29. 4. 2015 - The Order 1886 dohrají pouze čtyři majitelé hry z deseti.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
63/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
19. února 2015
Recenze