The Neverhood

The Neverhood

Články

Retro GamesPlay: hrajeme plastelínovou adventuru The Neverhood

Graficky parádní, obsahově prázdná, ve výsledku tedy zklamání. Takový je pohled na loni vydanou plastelínovou adventuru Armikrog od Mika Dietze, Eda Schofielda a Douga TenNapela, která se měla stát duchovním a vlastně i faktickým nástupcem legendární The Neverhood z roku 1996. Nepovedlo se, těžko říci, jestli se podobná příležitost ještě někdy naskytne. Naštěstí se ale můžeme pořád dokola vracet právě k The Neverhood, abychom si připomínali, jak může vypadat po všech stránkách svébytná hra – netradiční a skvělá vizuálně, nápaditá, vtipná a zábavná herně. The Neverhood je pořád pecka a velmi rádi vám to v dalším retro gamesplayi předvedeme.

Armikrog a jeho cesta za odkazem Neverhoodu

Mike Dietz a Ed Schofield se znají léta. Přesněji od roku 1992, kdy spolu v animátorském týmu Virgin pracovali na skvělé plošinovce Aladdin, jež svého času vyrazila dech majitelům Amig a PC zejména svou technickou kvalitou. Od té doby se jejich kariéry protnuly několikrát, mimo jiné i během spolupráce s Dougem TenNapelem na plošinovce Earthworm Jim a adventuře The Neverhood. Vše nakonec vyvrcholilo v roce 2009 společným založením animátorské firmy Pencil Test Studios a následně i nápadem na Armikrog – hru, která chce stylem, humorem, hudbou i hratelností navázat na legendární Neverhood. „Až kickstarterová kampaň Armikrogu nám naplno ukázala, jak moc je Neverhood populární a kolik fanoušků čeká na vznik něčeho podobného. Překvapivě hodně jich bylo i z České republiky,” řekl nám Mike Dietz během našeho setkání na GDC 2015, kde jsem si mohl vyzkoušet i aktuální alfa verzi hry.

Autor plastelínového Neverhoodu chystá pokračování

Psal se rok 1996, když animátor Doug TenNapel, rovněž zodpovědný třeba za Earthworm Jima, vytvořil ojedinělou point-and-click adventuru The Neverhood. Ta se vyjímala především ojedinělou stylizací do plastelínové/hlínové stop animace. Titul si sice vysloužil extatické recenze, vznikl však v době, která už klasickým adventurám přestávala držet palce - o čemž svědčí i skutečnost, že jeho nástupcem byla hopsačka. Nu a dnes, sedmnáct let poté, TenNapel oznámil, že spolu s původním týmem pracuje na další klikací adventuře ve stop animačním vizuálu! Volejte sláva a tři dny se radujte!