The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth

Články

Vzpomínáme: The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth ukázala krásu her podle filmů

Bývaly časy, kdy si člověk nemohl strategii splést s RPGčkem. Možná, že to má každý jinak, ale pro mě tyhle časy skončily 15 let nazpět s vydáním The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, na nějž došlo 9. prosince 2004. Famózní SAGE engine tehdy (alespoň v maximálním rozlišení promo fotek) převedl do jedniček a nul svět populární Středozemě s takovou věrností, až byla výsledkem jedna z nejlepších „prstenových“ her.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, skvělá strategie ztracená kvůli licenci

Psal se rok 2004. Návrat krále toho roku získal neskutečných jedenáct Oscarů, včetně toho za nejlepší film. Těžko říct, jestli se podobným filmům ještě něco takového někdy podaří. Kromě úspěchu filmové trilogie Petera Jacksona se ale snažila Tolkienovu Středozem vytěžit i herní studia. Vznikla tak řada her, z nichž některé se podařily a jiné... už méně. V roce 2002 The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring od Surreal Software, o rok později strategická War of the Ring od Liquid Entertainment, ale vůbec nejlepší využití licence přišlo z Electronic Arts The Battle for Middle Earth.

Remake strategie The Battle for Middle-earth vypadá krásně

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth. Tahle strategie s nesmyslně dlouhým jménem nám v dětství poskytla nesmyslně dlouhé hodiny zábavy, a o jejím druhém díle to platí dvojnásob. Pro kluka až po uši zamilovaného do všeho, co na sobě neslo onu magickou iniciálu JRRT, bylo naprosto neuvěřitelné najednou na obrazovce pohybovat Aragornem, Legolasem a Gandalfem. Často jsem nedělal nic jiného, než jen stavěl hrdiny pro radost. Ale teď konečně pointa vzpomínání – chystá se fanouškovský remake v Unreal Enginu, a už má první trailer.

Příprava češtiny pro LOTR: Battle for Middle-Earth

Ačkoliv u nás Electronic Arts prodávají hru s upraveným logem na krabici a oficiálním názvem Pán Prstenů: Bitva o Středozem, což by mohlo navodit dojem, že je lokalizovaná, není tomu tak.

LOTR: Battle for Middle-Earth - dojmy

Hry podle filmové licence nemají zrovna skvělé renomé, ale u Pána Prstenů to naštěstí neplatí a EA nám brzy předloží novou real-time strategii s bitvou o Středozem. Jaká byla londýnská předváděčka hry pro novináře?

Nahlédnutí do LotR: Battle for Middle-Earth

Možná, že jste zaslechli ve zprávách, že slavný Hobbit Frodo navštívil naši republiku...
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
23. prosince 2004
Recenze