Nahlédnutí do LotR: Battle for Middle-Earth
zdroj: tisková zpráva

Nahlédnutí do LotR: Battle for Middle-Earth

4. 7. 2004 10:10 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Možná, že jste zaslechli ve zprávách, že slavný Hobbit Frodo navštívil naši republiku...

Než se za ním ale do Karlových Varů vydáte, prohlédněte si nové ukázky z real-time strategie Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth od Electronic Arts. Ta vzniká pod rukama stejných vývojářů jako C&C Generals Zero Hour, dokonce na stejném, i když výrazně upraveném enginu. Hra samozřejmě disponuje nejen single-playerem, ale také multiplayerem. V single-playeru si vyberete, za jakou frakci budete hrát. Na výběr jsou čtyři - Rohan, Gondor, Isengard a Mordor. Síla každé z nich spočívá v něčem jiném.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Herní interface se podle čerstvého preview na stránkách Heaven Games od jiných, klasických RTS dosti liší. Znázorňuje tedy vše podstatné, jako populaci, zdroje, minimapu, přehled ale máte i o speciálních schopnostech svých jednotek, dostupných kouzlech i hrdinech. Vidět na něm můžete i momentální stav konfliktu mezi dobrem a zlem. Na druhou stranu zde prý chybí jakýkoliv přehled o tom, jaké jednotky máte právě vybrané a koho tedy posíláte na svého nepřítele. K dispozici nejsou ani žádné statistiky těchto jednotek, takže co se týče jejich efektivnosti, můžete jen tápat.

V LotR: TBfME jinak naleznete spoustu klasických prvků. Budete shromažďovat suroviny, stavět budovy, vytvářet bojovníky a s nimi pak vést války. A zde přichází na řadu další specifická vlastnost této hry. Vaše jednotky totiž mají emoce, a to jak před bitvou, tak pochopitelně i během a po ní. Každý bojovník bude s nabývajícími zkušenostmi lepší. Dosáhnout mohou až 4. úrovně. Naopak hrdinové mohou dosáhnout až 10. levelu. Něco podobného se týká i budov. Čím více je budete používat, tím efektivnější budou (rychlejší produkce, apod.).
zdroj: HeavenGames

korgull

Nejnovější články