The Last of Us
Věková dostupnost

The Last of Us

Články

The Last of Us: Part II trhá prodejní rekordy

V arabském světě si ho ale nekoupíte

Nejhorší epidemie v počítačových hrách

Covid, nebo houboví zombíci?

První hra, na kterou jsme se místo hraní raději dívali

Youtubeři, kteří za vás odehrají celou hru, ať už s komentářem, nebo bez něj, už hezkých pár let nejsou žádnou vzácností. Je to výtečná alternativa pro všechny, kdo si hry nemohou dovolit, nerozjedou je na svém starém železe nebo se jim prostě zrovna chce spíš koukat než hrát. Jak to ale se sledováním her na YouTube máme my, novináři, kteří mají hraní v popisu práce? Kdy jsme si odbyli svoje youtuberské poprvé?

HBO chystá seriál The Last of Us v čele se scenáristou Černobylu

Pokračování skvělého postapokalyptického dramatu The Last of Us se na PlayStation 4 dostane letos v květnu, Naughty Dog má ale v rukávu ještě jedno oznámení, které si budou moct užít všichni bez rozdílu platforem. Minimálně těch herních. Studio totiž spolu s HBO chystá televizní adaptaci ze světa zmítaného houbovitou infekcí. Projektu bude šéfovat producent a scenárista seriálového Černobylu, Craig Mazin. K ruce mu bude šéf vývoje herní předlohy Neil Druckmann.

Sony zakládá filmovou společnost PlayStation Productions, která bude adaptovat jejich hry

Málokterý fanoušek her se modlí za filmové adaptace. Historie nás naučila, že filmová studia neumí uchopit předlohu za správný konec. Stále čekáme na film, který bude nejen důstojnou adaptací, ale i výborným bijákem, na který by se chodilo opakovaně. Warcraft a Tomb Raider z poslední doby můžeme považovat za ty, které měly alespoň nějaké kvality. Spousta dalších se na nás teprve hrne a bude jich ještě mnohem víc s příchodem Sony a její nové divize PlayStation Productions.

Bleskovky

  • 14. 9. 13:34 - Jak by vypadalo The Last of Us v režii studia Ghibli? Podívejte se na fanouškovskou poctu

  • 9. 6. 10:36 - Režisér Černobylu natočí pilotní díl seriálu The Last of Us pro HBO

  • 29. 4. 11:00 - Ve 52 letech zemřel Dmitrij Diačenko, kromě rolí v seriálech měl na kontě přes 30 herních dabingů v různých dílech Call of Duty, Falloutu 4 či The Last of Us.

  • 12. 3. 13:00 - O hudební doprovod ke chystanému seriálu The Last of Us od HBO se postará skladatel herního soundtracku Gustavo Santaolalla.

  • 4. 9. 2019 - Naughty Dog vypnul servery pro multiplayer Uncharted 2, Uncharted 3 a The Last of Us pro PlayStation 3.

  • 6. 6. 2019 - Naughty Dog vypíná servery pro The Last of Us a Uncharted na PlayStation 3.

DLC

The Last of Us: Left Behind
The Last of Us: Left Behind
Akční, Adventura
PlayStation 3
14. únor 2014
Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
95/100
Datum recenze:
5. června 2013
Recenze